دیدگاه‌ها

شمار کشته‌ها در غزه از «۱۱ هزار نفر» گذشت، در اسرائیل ۲۰۰ نفر کاهش یافت

نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرد که کشورش «بدون آزادی گروگان‌ها» با برقراری آتش‌بس موافقت نخواهد کرد. بنیامین نتانیاهو برنامه اسرائیل برای نوار غزه را «پاکسازی نظامی، پاکسازی از عناصر رادیکال و بازسازی» عنوان کرد.

اسرائیل آمار کشته‌شدگان خود در حمله ۷ اکتبر حماس را از ۱۴۰۰ نفر به ۱۲۰۰ نفر کاهش داد

یورونیوز-سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل روز جمعه گفت که مقامات کشورش این آمار را تغییر میدهند و بروز می‌کنند چرا که بسیاری از اجساد شناسایی نشده‌ متعلق به افرادی است که در «حمله تروریستی حماس شرکت داشته‌اند» و قربانیان اسرائیلی نیستند.

وزارت خارجه اسرائیل می‌گوید «تروریست‌های حماس با خونسردی تمام حدود ۱۲۰۰ نفر را به قتل رساندند و ۲۴۰ نفر از جمله نوزادان، کودکان، زنان و افراد مسن را ربودند.»

رئیس شورای اتحادیه اروپا: محاصره کامل غزه مغایر با قوانین بین‌الملل است

شارل میشل،  رئیس شورای اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز آمریکا گفت: «مهم بود که اسرائیل تصمیم‌اش برای سازماندهی وقفه‌های روزانه را اعلام کند، اما این به تنهایی کافی نیست. دیروز در پاریس، شاهد گردهم آمدن رهبران زیادی از سرتاسر جهان بودیم و تصمیم گرفتیم به حمایت بشردوستانه خود از مردم غزه بیافزاییم.»

او همچنین بار دیگر بر موضع اتحادیه اروپا در خصوص راه‌حل «دو کشور» اسرائیل و فلسطین تاکید کرد و گفت: «راه حل دو کشور بهترین تضمین برای ثبات بیشتر و امنیت بیشتر برای مردم اسرائیل، فلسطین و مردم منطقه خواهد بود.»

او همچنین در انتقاد از حمله حماس به اسرائیل گفت: «آنچه حماس مرتکب شده بدون تردید جنایت جنگی است، بسیار آشکار است که این حمله تروریستی هرگز قابل توجیه نیست. اما از طرف دیگر، ما هر کاری لازم باشد در ارتباط با اسرائیل انجام می‌دهیم تا آنها را متقاعد کنیم به حقوق بین‌الملل بشردوستانه ا حترام بگذارند. این نکته نیز حائز اهمیت است که بدانیم محاصره کامل همیشه با قوانین بین‌الملل در تناقض است و به همین دلیل می‌خواهیم دولت اسرائیل را متقاعد کنیم تا به قوانین بشردوستانه احترام بگذارد، چرا که قوانین بشردوستانه
نه تنها یک وظیفه اخلاقی، بلکه همواره یک وظیفه راهبردی است.»

هلال احمر فلسطین: سربازان اسرائیلی به سمت بیمارستان «قدس» تیراندازی کردند

جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد در جریان تیراندازی نیروهای اسرائیل به سمت بیمارستان «قدس» شهر غزه، یک نفر کشته و ۱۹ نفر زخمی شدند.

در بیانیه این مرکز آمده است که «درگیری‌های شدید» ادامه دارد.

شمار قربانیان در نوار غزه به بیش از ۱۱ هزار نفر افزایش یافت

وزارت بهداشت غزه، اعلام کرد که شمار قربانیان در این باریکه به ۱۱۰۷۸ نفر رسیده است.

به گفته این مرکز، از این تعداد ۴۵۰۶ نفر کودک بودند که در این پنج هفته در جریان عملیات نظامی اسرائیل علیه حماس کشته شدند.

بیش از ۲۷ هزار و  ۴۰۰ نفر نیز در این جنگ زخمی شدند.

تانک‌های اسرائیلی یکی از بیمارستان‌‌های غزه را محاصره کرده‌اند

مصطفى الکلحلوت، رئیس بیمارستان «النصر» در شمال غزه به شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا گفت که تانک‌های اسرائیلی این بیمارستان را محاصره کرده‌اند و حملات به اطراف دیگر مراکز بهداشتی در نوار غزه نیز ادامه دارد.

او افزود که این اقدامات، جان کارکنان پزشکی را در قلمرو محاصره‌شده به خطر انداخته است.

مصطفى الکلحلوت گفت: «ما کاملاً محاصره شده‌ایم، تانک‌هایی در خارج از بیمارستان وجود دارند و نمی‌توانیم اینجا را ترک کنیم.»

این مجتمع بیمارستانی نزدیک به محله شیخ رضوان و اردوگاه الشطی است؛ جایی که درگیری‌هایی زمینی میان ارتش اسرائیل و نیروهای حماس گزارش شده است.

مصطفى الکلحلوت گفت: «ما نه برق داریم، نه برای بیماران اکسیژن داریم، نه دارو و نه آب داریم. ما از سرنوشت خود اطلاعی نداریم.»

تماس با او پس از آن انجام شد که حملاتی در نزدیکی دست‌کم دو بیمارستان دیگر در شمال غزه گزارش شد.

جمعیت هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که یکی از داوطلبان آنها در اثر حمله‌ای در نزدیکی بیمارستان «العوده» مجروح و دو آمبولانس نیز غیرقابل استفاده شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا