حقوق بشر

تداوم نگهداری زندانیان سیاسی تبعید شده به قزلحصار در شرایط بحرانی

احمدرضا حائری، رضا سلمان زاده، مسعودرضا ابراهیمی‌نژاد، لقمان امین‌ پور، سعید ماسوری، افشین بایمانی، سپهر امام‌ جمعه، زرتشت احمدی راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین) و حمزه سواری، زندانیان سیاسی تبعید‌شده به قزلحصار، مدت ۵٢ روز است که در بند جرایم خطرناک نگهداری می‌شوند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، یازده زندانی سیاسی که روز ٢٩ شهریور ماه ١۴٠٢، با دستور رئیس زندان از واحد ٣ قزلحصار، به یک بند دربسته واحد چهار (محل نگهداری زندانیان جرایم خطرناک) انتقال یافتند؛ کماکان در وضعیت بحرانی به سر می‌برند.

به گفته یک منبع مطلع، این زندانیان از دسترسی به امکانات موجود از جمله کتابخانه محروم شده‌اند و با محدودیت و قطع تماس تلفنی، تحت فشار عامدانه مسئولان زندان قرار دارند.

همچنین، یازده زندانی سیاسی اشاره‌شده، با قطع مکرر جریان آب و مشکل بهداشتی ناشی از آن، مواجه شده‌اند و اعتراض آن‌ها در این مورد تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

روز ۱۲ شهریور سال جاری، کامیار فکور، احمدرضا حائری، رضا سلمان زاده، جعفر ابراهیمی، لقمان امین‌ پور، سعید ماسوری، افشین بایمانی، سپهر امام‌ جمعه، زرتشت احمدی راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین) و حمزه سواری، زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین، بدون اطلاع قبلی به بند سه زندان قزلحصار تبعید شدند.

از این میان، یکی از این زندانیان سیاسی به نام کامیار فکور پس از مدتی به زندان اوین بازگردانده شد و جعفر ابراهیمی نیز، اخیرا به مرخصی اعزام شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا