ورزشی

تیم فولاد خوزستان؛ نتیجه این همه هزینه دلاری باید این باشد؟

هواداران فولاد هم از نوع بازی این تیم ناراضی هستند زیرا هوادار فوتبال را بلد است و در این مدت عنوان می‌کنند چرا نفرات قبلی که خوزستانی بودند مثل آقایان رضائیان و دهکردی آن گونه توانستند فولاد را به موفقیت برسانند ولی بعد از آن ها انتخاب‌هایی صورت گرفت که باشگاه به مشکل برخورد کرد.

مکی شریفی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه فولاد ساختار مدیریتی قوی ندارد، اظهارکرد: اگر قرار است فولاد در یکی از رتبه‌های هفتم تا نهم قرار بگیرد پس لازم نیست این همه مبلغ برای جذب یک مربی هزینه شود، آن هم در حالی که امسال این هزینه دو برابر شد زیرا دو تغییر در راس کادر فنی صورت گرفت. اگر قرار است با صرف این همه مبلغ، فولاد در یکی از رتبه‌های هفتم تا نهم قرار بگیرد به نظر من یک مربی بومی هم می‌تواند همین جایگاه و حتی بهتر از این را به دست بیاورد.

آدم از نوع انتخاب سرمربی برای فولاد متعجب می‌شود

وی ادامه داد: فولاد اصلا فوتبال بازی نمی‌کند و شاهد نمایش فوتبال خوزستانی در این تیم نیستیم. برخی مواقع دلم تنگ می‌شود که مجددا به استادیوم بروند و فوتبال تیم سابقم را ببینم اما وقتی به استادیوم می‌روم و فوتبالی را می‌بینم که با فوتبال خوزستان فاصله دارد دلزده می‌شوم و واقعا میل و رغبتی برای تماشای بازی‌های فولاد ندارم. نکته حائز اهمیت این است هواداران فولاد هم از نوع بازی این تیم ناراضی هستند زیرا هوادار فوتبال را بلد است و در این مدت عنوان می‌کنند چرا نفرات قبلی که خوزستانی بودند مثل آقایان رضائیان و دهکردی آن گونه توانستند فولاد را به موفقیت برسانند ولی بعد از آن ها انتخاب‌هایی صورت گرفت که باشگاه به مشکل برخورد کرد.  در پی تصمیمات مدیریتی نیز منصوریانی سرمربی می‌شود و بازیکنانی هم جذب می‌شوند که آدم از این انتخاب‌ها متعجب می ‌شود یا حتی نکونامی که چهار سال به فوتبال خوزستان توهین کرد.

حق منشا، واسعی و آبشک، بازی در فولاد نیست

بازیکن سابق تیم فوتبال فولاد خوزستان ادامه داد: من مرتب بازی‌های تیم‌های پایه باشگاه فولاد را که پر از استعداد هستند، تماشا می‌کنم و چرا وقتی حق همین بازیکنان است که در تیم بزرگسالان بازی کنند این مهم صورت نمی‌گیرد و آن ها در ادامه مجبور می‌شوند در جای دیگر فوتبال خود را دنبال کنند؟ چرا باید گادوین منشا، سعید واسعی و آبشک در فولاد بازی کنند در حالی که حق آنها حضور در این تیم نیست و اصلا تاکنون برای فولاد چه کاری انجام داده‌اند؟ اگر با پولی که صرف جذب بازیکنان بدون کارایی برای فولاد شد، چند بازیکن بومی جذب می‌شد مطمئن هستم بهتر از این نفرات جواب می‌دادند. مگر منشاء با هزینه‌ای که برای جذب او صورت گرفت، تا حالا چند گل برای فولاد به ثمر رسانده است؟

سفره‌ای پهن شده و عده‌ای در حال ریخت و پاش هستند

وی خاطرنشان کرد: فولاد آنقدر در آکادمی خود بازیکن خوب دارد که نیازی به جذب بازیکن غیربومی ندارد؛ امین حزباوی که اکنون در بهترین تیم قطری بازی می‌کند مگر از کجا رشد پیدا کرد؟ او بازیکن آکادمی بود و مثل حزباوی هزار بازیکن دیگر در آکادمی فولاد وجود دارد اما چرا وقتی به مقطع زمانی می‌رسیم که باید شاهد ثمره آکادمی باشیم به این بازیکنان توجه لازم نمی‌شود و باید فوتبال خود را در تیم‌های دیگر دنبال کنند؟ چرا فوتبال خوزستان به این روز افتاده است؟ فولاد با این نوع مدیریت و تفکر حاکم بر آن در حال پسرفت است. این اتفاقات در حالی است که در گذشته هر تیمی که به خوزستان برای بازی می‌آمد از تیم‌های خوزستانی ترس داشت اما اکنون دوستان ما می‌گویند چه بلایی سر فوتبال خوزستان آمده است؟ به نظر می‌آید سفره‌ای پهن شده است و عده‌ای در حال ریخت و پاش هستند.

فولاد حقیر شده است

شریفی بیان کرد: اینکه فوتبال و فولاد خوزستان خروجی ندارد این یعنی حیف شدن بازیکنان بومی. به نظر من فولاد خوزستان حقیر شده است و شخصیت تیمی خود را از دست داده است و من مسبب آن را مدیریت و انتخاب‌های اشتباه در رأس کادر فنی فولاد می‌دانم، وگرنه فولاد باشگاه کوچکی نیست. متأسفانه در این سال‌ها افرادی که به این باشگاه آمد و رفت داشتند شخصیت تیمی فولاد را تغییر دادند.

فولاد زنگ تفریح است

وی با بیان اینکه برد فولاد مقابل آلومینیوم اراک را اصلا برد نمی‌دانم زیرا باید اختلاف فولاد با حریفش بیش از این باشد، گفت: فولاد شرایطش زمین تا آسمان با آلومینیوم متفاوت بود و آکادمی و امکانات سخت‌افزاری که فولاد دارد را حریفش ندارد و باید اختلاف فوتبالی فولاد بالا باشد که اصلا به این صورت نبود و حتی آلومینیوم از فولاد برتر هم بود. متاسفانه فولاد به زنگ تفریح برای حریفان تبدیل شده است و چه تیم بالای جدولی و چه تیم پایین جدولی با خود می‌گوید به اهواز می‌رویم و از فولاد امتیاز می‌گیریم. در سال ۸۵ که فولاد قهرمان لیگ برتر شد در دو نیم‌فصل اول و دوم به هیچ حریفی رحم نمی‌کرد و همه از فولاد ترس داشتند ولی الان برعکس شده است.

نتیجه این همه هزینه دلاری باید این باشد؟

این پیشکسوت فوتبال خوزستان خاطرنشان کرد: همین شرایط امکاناتی و مالی که در باشگاه فولاد وجود دارد در باشگاه سپاهان هم وجود دارد اما باشگاه اصفهانی به دلیل ثبات مدیریتی و حفظ سرمایه‌ها، شخصیت خوبی پیدا کرده است اما در فولاد خوزستان به دنبال جذب بازیکنان سن بالا هستیم. بازیکنانی که در نهایت هیچ بهره‌ای از آنها برده نمی‌شود و فقط هزینه روی دست باشگاه می‌گذارند. متاسفانه در فولاد حق یک جوان ۱۸ یا ۱۹ ساله خورده می‌شود فقط به خاطر اینکه منشا یا سایر بازیکنان بدون کارایی جذب شوند. بازیکنانی امسال فولاد را همراهی می‌کردند که معمولی هستند و اصلاً در حد و اندازه باشگاه فولاد نیستند. واقعاً در این سال‌ها فولاد را تا این اندازه حقیر و کوچک ندیده بودم.  آیا نتیجه این همه هزینه دلاری باید این باشد؟

نفع عده‌ای در نتیجه نگرفتن فولاد است

وی افزود: به نظر من برخی افراد در باشگاه فولاد خودشان نمی‌خواهند این تیم نتیجه بگیرد، زیرا نفعشان به این است که فولاد نتیجه نگیرد. در واقع اگر فولاد نتیجه بگیرد و به ثبات برسد عده‌ای متضرر می‌شوند و منفعتشان را از دست می‌دهند. به نظر من هر تیمی که یک مدیر و مربی خوب داشته باشد بی‌شک جزء سه تیم اول جدول خواهد بود اما اکنون که فولاد نتیجه نمی‌گیرد، عده‌ای سوءاستفاده می‌کنند و فکر می‌کنند با تغییر سرمربی کار درست می‌شود اما با همین کار هم همان عده با آوردن مربی و بازیکن جدید سود می‌برند. مطمئن باشید مارتینس هم نیم‌فصل خانه‌تکانی بزرگی در فولاد انجام می‌دهد و این خانه‌تکانی در راستای تحول مثبت نیست، بلکه باز هم پای منفعت عده‌ای و دلالی در میان است. در این تغییر و تحول بازیکن‌هایی به فولاد خواهند آمد که یک نیم‌فصل در تیمی بازی نکرده‌اند زیرا مگر تیمی مثل سپاهان حاضر است بازیکن خود را به فولاد بدهد؟

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا