جوانان

تجمع اعتراضی رانندگان خودروهای دیزلی حوزه سیستان مقابل فرمانداری زابل

دیروز شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۲، رانندگان خودروهای دیزلی حوزه سیستان در مقابل درب فرمانداری شهر زابل نسبت به کاهش سهمیه سوخت ناوگان و کمبود سوخت در جایگاه ها و شکل گیری صف های کیلومتری تجمع کردند….

بر اساس گزارش حال وش، سهمیه پایه ناوگان دیزلی از ۹۰۰ لیتر به ۶۰۰ لیتر کاهش یافته و دلیل این کار فروش سوخت عنوان شده که باعث نارضایتی رانندگان شده و صبح امروز با تجمع در مقابل درب ورودی فرمانداری شهر زابل تجمع کرده و نسبت به کاهش سهمیه سوخت ناوگان، کمبود سوخت در جایگاه ها و شکل گیری صف های کیلومتری، اعتراض کردند.

اعتصراض رانندگان  نشان می‌دهد که بی‌اعتنایی حکومت به سهمیه پایه ناوگان و پرمخاطره و فاجعه‌بار بودن جاده‌های کشور تنها به‌مرگ انسان‌ها نمی‌انجامد، بلکه اتحاد رانندگان این ناوگان را نیز موجب می‌شود. شغل رانندگی در جاده‌های کم‌عرض، پر از دست‌انداز و پیچ‌وخم که قتلگاه رانندگان زحمتکش نامیده می‌شود به‌علا‌وهٔ طاقت‌فرسا، شبانه‌روزی، و دور بودن مستمر از خانواده، آن را در ردیف سخت‌ترین شغل‌ها قرار داده است. افسردگی، پیری زودرس، انواع لطمه‌ها و بیماری های جسمی ازجمله دیسک کمر، و جز این‌ها، از عارضه‌های شایع بین رانندگان حمل‌ونقل جاده‌‌ای است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا