فرهنگی

حمایت گستردۀ بین‌المللی از وکلای در بند جمهوری اسلامی

به گزارش کانون نویسندگان ایران، ۱۱ نهاد و سازمان بین‌المللی، حقوق‌دانان و انجمن وکلا، درتاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳ برابر با ۱۸ آبان ۱۴۰۲ درخصوص حفاظت از حقوق وکلا در ایران و نیز دادگاه سه وکیل پایه یک دادگستری؛ محمود طراوت‌روی؛ شاعر و از اعضای کانون نویسندگان ایران، نازنین سالاری و مسعود احمدیان اسدآبادی، بیانیه‌ای مشترک صادر کردند. در ادامه این گزارش آمده است:…

این انجمن ها که شامل کانون وکلای دادگستری کشورهای مختلف و اتحادیه‌ی بین‌المللی وکلای دادگستری هستند، درخصوص بی‌اساس بودن اتهامات وارده به این سه وکیل ایرانی به‌ویژه در ایفای وظایف حرفه‌ای خود بدون تهدید و مداخله‌ی ناصحیح، خواستار لغو فوری دادگاه نازنین سالاری، محمود طراوت‌روی و مسعود احمدیان و تبرئه آنها از تمامی اتهامات وارده شدند.

گفتنی‌ست پرونده‌ی این سه وکیل از سال ۱۳۹۹ با ایراد ِ اتهامات ِ تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی ِ کشور و ارتباط و همکاری با دول متخاصم در کیفرخواست ایشان، به جریان افتاده و در شعبه یکم دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سید محمود ساداتی به این سه وکیل دادگستری تفهیم شده است.

بنا بر اظهارات این وکلا، این پرونده بدون انجام تحقیقات مدلل و مکفی از سوی دادسرا به دادگاه انقلاب شیراز ارجاع داده شده و همچنان ایرادات حقوقی جدی و جامعی به آن وارد است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا