اخبار

پاسخ گوترش به نتانیاهو: حماس مترادف مردم فلسطین نیست

جنگ با بیمارستان؛ کشته شدگان حملات اسرائیل به ۱۱۱۸۰ نفر افزایش یافت…

صبح دوشنبه، ۲۲ آبان و سی‌و‌هشتمین روز جنگ اسرائیل و حماس با ادامه وضعیت بحرانی در بیمارستان شفا و حمله جنگنده‌های آمریکا به مواضع سپاه پاسداران  و گروه‌های نیابتی‌اش در شرق سوریه آغاز شد.

وزارت بهداشت فلسطین، یک‌شنبه ۲۱ آبان، اعلام کرد که تعداد کشته‌شدگان حملات اسرائیل از آغاز جنگ به غزه به ۱۱۱۸۰ نفر افزایش یافته است. خبرگزاری «رویترز» روز یکشنبه به نقل از یک مقام آگاه فلسطینی گزارش داد که جنبش حماس مذاکرات مبادله اسرا را به دلیل عملیات ارتش اسرائیل در مجاورت بیمارستان الشفا در غزه متوقف کرده است.

ادامه درگیری‌های شدید در غزه؛ محاصره هزاران غیرنظامی در بیمارستان‌ها

جنگ اسرائیل و گروه‌های مسلح فلسطینی در غزه در حالی وارد سی و هشتمین روز خود شده که تشدید تنش‌ها بدون نشانه‌ای از آتش‌بس برای کاهش درد و رنج ساکنان این شهر همچنان ادامه دارد.
حملات اسرائیل به رفح در جنوب نوار غزه نیز با ادامه پرواز هواپیماهای جنگی این کشور از سر گرفته شد. بمباران و محاصره نظامی روز یکشنبه در مجاورت بیمارستان‌های غزه ادامه یافت. اسرائیل که تلاش می‌کند به محله‌های شمال نوار غزه نفوذ کند.جان هزاران نفر از مردم غیرنظامی گرفتار در مراکز بهداشتی همچنان مورد تهدید است. به طوری که بیمارستان‌ها را مجبور به تخلیه بیماران و غیر نظامیان کرده است. یک مقام محلی فلسطینی گفت که «بسیاری از بیماران هم اکنون بدون مراقبت پزشکی در خیابان‌ها به سر می‌برند». یوسف ابوالریش، معاون وزیر بهداشت حماس، اعلام کرد که اسرائیل «ساختمان بخش قلب در بیمارستان الشفاء» را که ده‌ها هزار آواره، زخمی و بیمار هنوز در آن سرگردان بودند، را به طور کامل ویران کرده است. ابوالریش با بیان اینکه «پنج نوزاد» و هفت بیمار تحت مراقبت‌های ویژه به دلیل قطعی برق در بزرگترین بیمارستان غزه جان خود را از دست دادند، افزود: «انتظار داریم تعداد شهدا دو برابر شود». به گفته او ۶۵۰ بیمار، حدود چهل کودک همگی در معرض خطر مرگ و ۱۵ هزار آواره در این بیمارستان هستند. مسئولان این بیمارستان اعلام کردند که پرستاران برای زنده نگه داشتن نوزادان به تنفس مصنوعی دستی متوسل می‌شوند. یک پزشک از پزشکان بدون مرز گفته است که ۱۷ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه هستند. ارتش اسرائیل پیشتر هدف قرار دادن عمدی بیمارستان الشفاء را رد کرده بود، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه با «سی‌ان‌ان» گفت که حدود ۱۰۰ بیمار توسط اسرائیل از بیمارستان الشفاء تخلیه شدند.
پزشکان بدون مرز هشدار داده‌اند که بیمارستان‌های شهر غزه ممکن است به سردخانه‌ای تبدیل شوند. کمیته بین المللی صلیب سرخ درخواست فوری برای محافظت از غیرنظامیان در غزه را آغاز کرده است.
این در حالی است که اسرائیل برخی مناطق در جنوب نوار غزه که ده‌ها هزار فلسطینی در روزهای گذشته از شمال به آن مناطق پناه برده‌اند را بمباران می‌کند. برای اغلب این خانواده‌ها یافتن سرپناه، غذا، دارو و آب بسیار دشوار است. در جنوب، جایی که ده ها هزار فلسطینی پس از هشدار ارتش اسرائیل آواره شدند، اوضاع فاجعه آمیز شده است صدها خانواده در دو طرف جاده سرگردان بدون پناه یا مسکن نشسته‌ و کودکان روی زمین خوابیده‌اند. تاکنون مقدار محدودی از کمک‌های انسانی از طریق رفح به نوار غزه رسیده است.

اسرائیل ۴۳۰۰ حمله به نوار غزه انجام داده است

به گزارش بهار نیوز، نیروی دفاعی اسرائیل به‌روزرسانی عملیات نظامی خود در غزه را منتشر کرده است. اسرائیل می‌گوید نیروهایش تا به امروز ۴۳۰۰ حمله انجام داده ‌است. ارتش اسرائیل می‌گوید که «تقریباً ۳۰۰ تونل» را هدف قرار داده است.
در بیانیه‌ای که در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام منتشر شده، آمده است: «نیروهای ارتش اسرائیل به عملیات خود در نوار غزه ادامه می‌دهند. هواپیماهای نیروی هوایی و نیروهای زمینی ۴۳۰۰ حمله، صدها پایگاه پرتاب موشک ضد تانک، تقریباً ۳۰۰ چاه تونل، ۳۰۰۰ سایت زیرساختی را مورد اصابت قرار داده‌اند.»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا