گوناگون

زخمی شدن ٧ کولبر با تیراندازی مستقیم نیروهای هنگ‌مرزی

شامگاه شنبه ۲۰ آبان‌ماه ۱۴۰۲، نیروهای هنگ‌مرزی در مرز «هنگه‌ژال» بانه بسوی دسته‌ای از کولبران آتش گشوده و دست‌کم ٧ کولبر را با سلاح «ساچمه‌ای» به شدت زخمی کردند….

هویت کولبران زخمی شده، «اشکان (فامیلی نامشخص)»، «انور (فامیلی نامشخص)»، «کارزان (فامیلی نامشخص)» هر سه اهل روستای «کیله‌شین» از توابع شهرستان سقز، «رحمان (فامیلی نامشخص)» اهل دیواندره، «خالد خشنودی» اهل سقز، «مختار خه‌جی» اهل مریوان و «بهروز (فامیلی نامشخص)» اهل بانه، می‌باشد.

بر اساس این گزارش، اشکان از ناحیه «سر»، انور از ناحیه «دست»، رحمان از ناحیه «پشت» و «ران» و خالد از ناحیه «کتف» زخمی شدند.

همچنین، وضعیت سلامت مختار خه‌جی و بهروز که گفته می‌شود تعداد زیادی ساچمه به بدنشان اصابت کرده است، نامساعد گزارش شده و بر اثر شدت جراحات وارده، مختار خه‌جی به بیمارستانی در مریوان منتقل شده است.

به گزارش کردستان مدیا،سه شنبه,۲۳ آبان  ۱۴۰۲، در ادامه شلیک مستقیم نظامیان رژیم به سوی کولبران و کاسبکاران، یک کولبر اهل شهرستان مهاباد در مرز بانه زخمی شد.

بر اساس گزارش “کردپا”، روز یکشنبه ٢١ آبان‌ماه، یک کولبر اهل مهاباد با هویت “احسان اسماعیلزادە”، ٢٨ ساله در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی رژیم جمهوری اسلامی در مرز “هنگه‌ژال” بانه زخمی شد.

بنا بر این گزارش، این کولبر کورد بدون اخطار قبلی هدف تیراندازی نظامیان رژیم قرار گرفته و از ناحیه “پا” زخمی شده است.

احسان علیزاده جهت مداوای پزشکی به مراکز درمانی منتقل شده است.

شایان ذکر است که طی روزهای اخیر، دو کولبر دیگر به نام‌های “یونس قادری” اهل سقز و “نریمان ساعدی” اهل مریوان بر اثر تیراندازی نظامیان رژیم ایران در مرز “هنگه‌ژال” بانه زخمی شده بودند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا