گوناگون

سازمان دیده بان حقوق بشر: تل آویو با حمله به بیمارستان‌ها مرتکب جنایات جنگی شده است

سازمان دیده بان حقوق بشر از افزایش شمار حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌های نوار غزه خبر داد و این اقدام ضدانسانی را جنایات جنگی نام نهاد….

به گزارش امروز (سه شنبه) ایرنا به نقل از النشره، سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: حملات متوالی رژیم اسرائیل به بیمارستان‌های نوار غزه بر وخامت اوضاع افزوده است.

این سازمان تاکید کرد: باید درباره حملات اسرائیل به بیمارستان‌ها در غزه به عنوان جنایات جنگی تحقیق به عمل آید. اسرائیل تاکنون سندی مبنی بر اینکه از بیمارستانها برای اهداف نظامی استفاده می‌شود، ارائه نکرده است.

سازمان دیده بان حقوق بشر همچنین اعلام کرد: تل آویو باید به حملات به بیمارستان‌ها پایان دهد و باید کمیته تحقیق بین المللی مستقل و دادگاه بین المللی کیفری درباره تحولات غزه تحقیق کنند.

این درحالی است که هلال احمر فلسطین اعلام کرد: تنها ژنراتور برق بیمارستان الامل در خان یونس از کار افتاده است که این تهدید کننده جان۹۰ بیمار و ۹۰۰۰ آواره است.

رژیم صهیونیستی در حملات خود علاوه بر زنان و کودکان و ارتکاب جنایات جنگی به بیمارستانها هم حمله می‌کند و مانع از ورود سوخت به نوار غزه برای تامین برق بیمارستان ها شده است که این امر به از کار افتادن ژنراتورهای بیمارستانها و قطع برق منجر شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا