ورزشی

۴۰ سال زمینی به این بدی ندیدم ؛ کار فدراسیون فوتبال ایران محترمانه نبود

سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ کنگ با انتقاد از شرایطی میزبانی از تیمش برای برگزاری آخرین تمرین، گفت: چهل سال است در فوتبال هستم اما زمین چمنی به بدی محل تمرین دیروز در تهران ندیدم.

به گزارش شبکه شرق، سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ کنگ با انتقاد از شرایطی میزبانی از تیمش برای برگزاری آخرین تمرین، گفت: چهل سال است در فوتبال هستم اما زمین چمنی به بدی محل تمرین دیروز در تهران ندیدم.

یورن اندرسون در نشست خبری پیش از بازی تیم ملی ایران و هنگ کنگ چین از رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ گفت: رنکینگ ایران ۲۶ است و ما ۱۵۰ دنیا هستیم. ۴۰ سال سابقه حضور در فوتبال حرفه‌ای را به عنوان بازیکن و سرمربی دارم که بیشتر آن در آلمان بوده است. در مرحله اول از فدراسیون فوتبال ایران انتظار احترام داریم.

سرمربی تیم ملی هنگ کنگ چین افزود: ما برای بازی مقدماتی با ایران می‌خواستیم دو جلسه تمرینی برگزار کنیم ولی دیروز در زمینی تمرین کردیم (زمین تمرین راه‌آهن) که نتوانستیم فوتبال بازی کنیم و این دور از احترام است. ۴۰ سال در فوتبال هستم و تا الان زمینی به بدی روز گذشته ندیدم.

اندرسون درباره تأثیر برد تیم امید این کشور مقابل ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو تصریح کرد: همان فاصله‌ای که اشاره کردم بین تیم‌های زیر ۲۳ سال هم وجود دارد. در فوتبال هر چیزی امکان پذیر است و سعی می‌کنیم با انگیزه و تاکتیک‌هایی که داریم سعی می‌کنیم بهترین نمایشمان را ارائه کنیم. در فوتبال هر چیزی امکان پذیر است.

او درباره وضعیت بازیکنان تیمش برای تقابل با شاگردان امیر قلعه نویی یادآور شد: چند مصدوم داریم. بعضی نفرات هم به خاطر مسائل خانوادگی اینجا نیستند. این موقعیت باعث شد که نیم نگاهی به بازیکنان جوان داشته باشم و آنهایی که انگیزه دارند و می‌خواهیم از آنها استفاده کنیم. تا قبل از این هم با حضور من دو بازی با ایران داشتیم، سه بازی دیگر هم با ایران داریم که این باعث می‌شود دو تیم شناخت خوبی از هم داشته باشند.

اندرسون درباره تاریخچه بازی‌های دو تیم گفت: چهار سال پیش مربی نبودم و بازیکنانی که بودند باید نظر بدهند.

اندرسون در این رابطه اضافه کرد: بعد از مشکلاتی که بابت مصدومیت و مشکلات خانوادگی داشتیم ۷، ۸ بازیکن جدید داریم که هنوز مشخص نیست در ترکیب اصلی باشند اما به آنها شانسی می‌دهم که تجربه به دست بیاورند.

اندرسون درباره میزان امیدواری اش برای بردن ایران خاطرنشان کرد: مقدماتی جام جهانی است و می‌خواهیم در همه بازی‌ها برنده باشیم اما فاصله بین ایران و هنگ کنگ خیلی زیاد است. همانطور که در بازی‌های آسیایی دیدیم هر چیزی امکان پذیر است و اگر تاکتیک درستی داشته باشیم هر چیزی می‌تواند اتفاق بیفتد. جدا از همه اینها برای فردا یک بازی خیلی خوب تدارک دیده‌ایم. از کیفیت ایران و بازیکنانش باخبر هستیم و طارمی، آزمون و قدوس را که در اروپا بازی می‌کنند می‌شناسیم. سعی می‌کنیم فردا یک بازی خیلی خوب را به نمایش بگذاریم و می‌بینیم که به چه نتیجه‌ای دست پیدا می‌کنیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا