زنان

افزایش مراجعه کودکان با علائم آسم به بیمارستان کودک مفید تهران

رئیس بخش ریه بیمارستان کودکان مفید تهران از افزایش مراجعات کودکان با علائم آسم خبر داد و گفت: آمار مراجعه کودکان به بیمارستان به دلایل منتسب به آلودگی هوا افزایش پیدا کرده و حملات آسم، تشدید آسم و عفونت‌ها بیشترین دلایل مراجعه کودکان است.

آرمان ملی-رئیس بخش ریه بیمارستان کودکان مفید تهران از افزایش مراجعات کودکان با علائم آسم خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین، سیداحمد طبابایی گفت: آمار مراجعه کودکان به بیمارستان به دلایل منتسب به آلودگی هوا افزایش پیدا کرده و حملات آسم، تشدید آسم و عفونت‌ها بیشترین دلایل مراجعه کودکان است.

این فوق تخصص بیماری‌های ریه کودکان و رئیس بخش ریه بیمارستان کودکان مفید تهران گفت: مراجعه کودکان به بیمارستان اختصاصا و مستقیما به دلیل آلودگی هوا نیست. افزایش آسم، حملات آسم و عفونت‌ها بیشترین دلایل مراجعه کودکان به بیمارستان است و علت آن هم آلودگی هوا است.

رئیس بخش ریه بیمارستان کودکان مفید تهران افزود: در سال‌های قبل ما توصیه‌های لازم درباره راه‌های کاهش آلودگی را به مسئولین ارائه کرده‌ایم. مسئولان باید فکری برای رفت و آمدها کنند. کاهش رفت و آمدها هم تنها با گسترش وسایل حمل و نقل عمومی اتفاق می‌افتد.

دکتر طباطبایی ادامه می دهد: خود افراد باید مراقب باشند تا تماس‌شان را با هوای آلوده کم کنند. البته گاهی والدین مجبورند کودک خود را به مطب پزشک و مراکز درمانی ببرند. خیلی از بچه‌ها هم در سن آموزش هستند و چاره‌ای جز رفت و آمد ندارند.

فوق تخصص بیماری‌های ریه کودکان با اشاره به این که کودکان به دلیل داشتن قد کوتاه، هوای آلوده را بیشتر تنفس می‌کنند، می‌گوید: ابتدای صبح هوا سرد است و اینورژن تقویت می‌شود. هوا که گرم‌تر می‌شود، میزان اینورژن هم کمتر می‌شود. بنابراین بهتر است فعالیت‌های بدنی و بازی کودکان در ساعت‌های دیرتر روز انجام شود یا در محیط بسته انجام گیرد که میزان آسیب کمتر است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا