گوناگون

جمعه خونین زاهدان زخمی بر پیکر سیستان و بلوچستان

مولوی عبدالحمید: به بازماندگان جمعه خونین زاهدان برای پذیرفتن دیه فشار می‌آورند…


مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه سنی‌های زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه امروز گفت: «شنیده می‌شود که به بازماندگان و آسیب دیدگان جمعه خونین زاهدان فشار می‌آورند که دیه قبول کنند.
امری که نه عرف قبول دارد، نه شرعی است و نه قانونی.» او با اشاره به دستور رهبر ایران برای پیگیری گفت: «ما پیش از این فکر می‌کردیم وقتی رهبری فرمانی دهند همه گوش می‌کنند اما الان می‌بینیم که بعضی، برخی از فرامین ایشان راعمل نمی کنند.»

مولوی عبدالحمید با اشاره به اظهارات یکی از مسئولان نظامی که گفته است ادوات نظامی در استان تقویت می‌شود گفت: «راه حل مشکلات نه تنها این استان که کل ایران، تقویت ادوات نظامی نیست بلکه تنها راه، گفتگو و احترام به مردم و گوش دادن به انتقاداتشان است.»

امام جمعه سنی‌های زاهدان با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس گفت:«نمایندگان مردم باید توانمند باشند و بتوانند از مشکلات انتقاد کنند. اما شنیده می‌شود افراد بسیاری را در همین مجلس ضعیف رد کردند چون کسانی هستند که انتقاد کردند.» آقای اسماعیل زهی با بیان اینکه همه مردم دنیا که نماز نمی‌خوانند گفت:«کسانی که مسئول می‌شوند باید به منافع ملی فکر کنند. برای مردمشان دلسوز باشند. مدیر باید تخصص داشته باشد. بسیاری از کشورها که پیشرفت کردند مردم و مسئولانشان که مذهبی نبودند.»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا