حقوق بشر

وضعیت وخیم آرمیتا پاویر در پانزدهمین روز اعتصاب غذا

آرمیتا پاویر، فعال دانشجویی و از بازداشت‌شدگان جنبش زن، زندگی، آزادی، که از پانزده روز پیش در زندان مرکزی تبریز اقدام به اعتصاب غذا کرده، در شرایط ناپایدار سلامتی به سر می‌برد.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، آرمیتا پاویر، دانشجوی بازداشت‌شده رشته زیست شناسی مولکولی دانشگاه مدنی تبریز، بر اثر اعتصاب اخیرش که از روز جمعه ١٢ آبان ماه ۱۴۰۲ در زندان مرکزی تبریز آغاز کرده، دچار وخامت و ناپایداری وضعیت سلامتش شده است.

به گفته یک منبع مطلع، آرمیتا پاویر با تداوم اعتصاب به نشانه اعتراض به وضعیت حقوقی خود، از رفتن به بیمارستان جهت مداوا، خودداری کرده است.

این فعال دانشجویی، پیشتر از روز سه‌شنبه ٢۵ مهر ماه ۱۴۰۲ (١٧ اکتبر ۲۰۲۳)، اقدام به اعتصاب غذا کرده بود که با وعده مسئولان زندان مبنی بر رسیدگی به وضعیت حقوقی و شرایط نگهداری‌اش، به اعتصاب خود پایان داد.

هه‌نگاو پیشتر در گزارشی با اشاره به اینکه محبوب علیلو، دادستان عمومی و انقلاب تبریز، راسا فشارها علیه آرمیتا پاویر را جهت اخذ اعتراف اجباری پیش می‌برد، نوشت: نهادهای امنیتی ویدئوهای دوربین‌های مداربسته را به عنوان ابزاری جهت گرفتن اعتراف اجباری از وی، استفاده می‌کنند.

این دانشجو، روز پنجشنبه ۳۰ شهریور ماه سال جاری، توسط ماموران امنیتی در تبریز، بازداشت و به زندان مرکزی این شهر منتقل شد. وی، روز ٧ تیر ماه سال جاری نیز، برای ساعاتی بازداشت و پس از بازجویی آزاد شد.

آرمیتا پاویر، روز ۹ آبان ماه ۱۴۰۱، در جریان جنبش ژن، ژیان، ئازدای، توسط نیروهای امنیتی در مقابل دانشگاه مدنی تبریز، بازداشت و روز ۱۷ آذر ماه سال گذشته، با قید وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی، از زندان مرکزی تبریز، به طور موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا