زحمتکشان

مرثیه‌ای در رثای بانوی مطالبه‌گرِ شوش؛ بازنشستگان بازهم مقابل تامین اجتماعی رفتند

دو خبر از زحمتکشان

فریدون نیکو فرد، فعال صنفی بازنشستگان شوش و هفت‌تپه در گفتگو با خبرنگار ایلنا، از فوت یک خانم بازنشسته به نام «صغری کرد» خبر داد و گفت: این خانم از مستمری‌بگیرانِ حداقلیِ شوش و هفت‌تپه بودند که ماه‌ها با هدف به دست آوردن ساده‌ترین حقوق زندگی مطالبه‌گری کردند.

او افزود: بازنشستگان در مراسم تشییع جنازه ایشان هم بازنشستگان حضور پررنگی داشتند؛ متاسفانه ایشان مستمری‌بگیر و صاحب فرزند بیکار بودند؛ با مستمری دریافتی نمی‌توانست زندگی را بگرداند.

نیکوفرد افزود: این خانم مستمری‌بگیر وضعیت معیشتی سختی داشت اما علیرغم بیماری، در تجمعات بازنشستگان حضور می‌یافت.

این فعال صنفی بازنشستگان گفت: امروز (۲۸ آبان) بازهم مقابل سازمان تامین اجتماعی جمع شدیم. اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، درمان رایگان و بهبود وضعیت معیشتی شدیم، خواسته‌های ما بازنشستگان تامین اجتماعی‌ست؛ امیدواریم قبل از اینکه سایر بازنشستگان نیز به سرنوشت خانم صغری کرد دچار شوند و عمرشان به سرآید و به رحمت خدا بروند، گوش شنوایی برای شنیدن صدای مستمری‌بگیران وجود داشته باشد.

اعتراض کارگران «سد کارون۴» به عدم پرداخت حدود ۱۰ سال حق سنوات

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدادی از کارگران «سد کارون ۴» در شهرستان لردگان گفتند: مدیریت سد کارون ۴، معادل دو ماه از مجموع حدود ۵ ماه معوقات مزدی کارگران را پرداخت کرد اما کارگران نگران وضعیت نامعلوم مابقی مطالبات خود هستند.

به گفته آنها؛ از کارگران، جدا از تاخیر در پرداخت حقوق؛ یک سال حق عیدی (سال ۱۴۰۱) کارگران پرداخت نشده بود که اخیرا کارفرما حق عیدی کارگران را در سه قسط پرداخت کرد اما زمان پرداخت حدود ۱۰ سال حق سنوات مشخص نیست.

به گفته کارگران این واحد عمرانی که در حال حاضر ۱۱ نفرند و به عنوان نقشه‌بردار، نگهبان، راننده، کارگر اداری و فنی در سد کارون ۴ مشغول به کار هستند، خواسته ما از مسئولان این است که با توجه به افزایش هزینه‌های جاری، تمام تلاش خود را انجام دهند تا زمینه پرداخت تمامی معوقات کارگران در یک الی دو نوبت فراهم شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا