جوانان

دیدار جمعی از فعالین صنفی استان کردستان (سقز و زیویه) با سرکار خانم شیلان یوسفی

در حالی که مدیر کل آموزش و پرورش استان کوردستان( ناظمی جلال) در ١١ آبان ماه ١۴٠٢ ادعای کذبی را مبنی بر عدم اخراج و انفصال حتی یک مورد از معلمان استان کردستان در دفاع از عملکرد خود در نشست با جمعی از اعضای انجمن صنفی کوردستان با حضور آقای لاشکی (معاون حقوقی و پارلمانی وزیر) مطرح کرده بود، کنشگران صنفی سقز ضمن رد چنین ادعایی، در بیستم آبان ماه برای قدردانی از تلاش‌های خانم_شیلان_یوسفی، معلم فرهیخته، منتقد و توانمند فیزیک به پاس ٢٢ سال تدریس و خدمات بی‌وقفه‌شان، با این معلم دلسوز و الگوی استقامت، پایداری و انسانیت دیدار کردند….

علی‌رغم ادعای کذب مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان برای خانم_شیلان_یوسفی، از سوی هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری حکم بازنشستگی پیش از موعد بر اساس سنوات خدمتی دولتی با تقلیل دو گروه به اتهام حمایت از اعتراضات و تحریک دانش‌آموزان به کشف حجاب، اعتصاب و … صادر و در تاریخ ١۴٠٢/٠۴/٢٩ به ایشان اعلام گردید. این در حالی است که حکم اخراج #خانم_شیوا_عاملی_راد عضو انجمن صنفی معلمان مریوان نیز با ١٨ سال سابقه تدریس در روندی غیر قانونی در ٢ اردیبهشت ماه ١۴٠٢ به ایشان اعلام گردیده است.

با وجود تمام لاپوشانی‌های این مدیریت بر همگان آشکار است تمام ظلم و اجحاف و اعمال فراقانونی، اعم از زندان، توبیخ، اخراج، انفصال و قطع مزایای رتبه بندی که بر بیش از ۴۵ تن از معلمان مطالبه‌گر استان کردستان روا داشته‌اید، بیانگر این است که ما در برهه‌ای از تاریخ آموزش و پرورش در ایران به سر می‌بریم که شاهد قانونی کردن سرکوب و تصمیمات فراقانونی و سلیقەای و تلاش در راستای حاکمیت سکوت بر کلیت نظام آموزشی هستیم. در حالی کە معلمان مطالبەگر کە نمایندگان برحق نظام آموزشی صحیح می‌باشند، جزئی جدایی‌ناپذیر یک سیستم پویا هستند. پر کردن کلاس‌های درس با “نیروهای بلەقربان گو” جزئی از سیاست سرکوب و سلطه شده‌است و این تصمیمات نابخردانە برای در هم شکستن عاملیت و مطالبه‌گری معلمان واقعی در نظام آموزشی است، کە آمرین و عاملین این سیاست غلط برای نیل بە اهداف خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند.

آری ما می‌دانیم و شما نیز خوب می‌دانید که حملات شما نه صرفاً به افرادی است که جرأت‌ می‌کنند حاکمیت را بخاطر آسیب‌هایی که بر پیکره آموزش و پرورش وارد کرده‌اید پاسخگو بدانند، بلکه حمله به آموزش انتقادی و سلب مشروعیت از کارزار بیداری جمعی است و برای همین اعتراض را در تمام وجوه آن جرم‌انگاری کرده‌اید. اما یقین بدانید که این سیاست‌هایی که در پیش گرفته‌اید معلمان کنشگر را نه تنها وادار به عقب نشینی نخواهد کرد بلکه آنان مصمم‌تر پای مطالبات‌شان خواهند ایستاد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا