فرهنگی

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل؛ وقتی نظرات شخصی قانون می‌شود!

آیا واقعا زور قانون به نظرات شخصی یک فرد می‌رسد یا خیر؟ روز گذشته اظهارنظر محمدرضا جان‌نثاری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان در مورد عدم صدور مجوز کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان علی‌رغم صدور مجوز ارشاد خبرساز شد. در حالی که چند روز قبل اظهار نظر او در مورد ورود زنان به استادیوم در اصفهان جنجال به پا کرده بود….

اظهارنظر و اعمال سلیقه شخصی از سوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان تنها در حوزه موسیقی نیست و چند روز قبل ایشان در مورد ورود زنان به استادیوم نیز به همین شکل اقدام کرده بود. درحالی‌که در بسیاری از استان‌های کشور مسئله ورود زنان به استادیوم حل شده و در بازی‌های لیگ بخشی از استادیوم‌های میزبان به تماشاگران زن اختصاص داده می‌شود

🔹به گزارش روزنامه اعتماد، جان‌نثاری در این رابطه گفت: «بحث اینکه آقای قربانی می‌خواهد در اصفهان کنسرت اجرا کند هیچ مانع قانونی نداشت مگر یک نکته؛ و آن نکته این است که ایشان در تیم نوازندگان خود از خانم نوازنده استفاده می‌کرد.»

🔹جان‌نثاری چند روز قبل در مورد ورود زنان به استادیوم نیز به همین شکل اقدام کرده بود و گفت: «باید بپذیریم برخی صحنه‌هایی که در ورزش وجود دارد، هنجار لازم را ندارد و شرایط حضور بانوان به علت احترامی که ما برای بانوان و شخصیت آنها قائلیم، مهم است. تساوی جنسیتی را قبول نداریم.»

🔹اظهارات جان‌نثاری در شرایطی مطرح شده است که دستورالعمل‌های ورود زنان به ورزشگاه‌ها توسط وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و همچنین نهادهای نظارتی مشخص شده و اینکه آیا پارکینگ اختصاصی برای زنان تعبیه بشود یا نه محل بحث نبوده و صرفا نگرانی شخص معاون استاندار اصفهان است.

🔹حال سوال اینجاست که‌ آیا واقعا زور قانون به نظرات شخصی یک فرد می‌رسد یا خیر؟!

اعتماد

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا