گوناگون

بیتا فرهی هنرپیشه مشهور درگذشت

بیتا فرهی هنرپیشه مشهور ایرانی ظهر روز ۴ آذر ۱۴۰۲ درگذشت. این هنرمند شهیر که در فیلم‌های مشهور هامون، بانو ، کیمیا و … خوش درخشیده بود؛ در دهه ۶۰ چهره یک زن روشنفکر را که کمتر در سینمای ایران دیده می‌شد را به نمایش گذاشت.

به گزارش اکوایران، بیتا فرهی هنرپیشه محبوب ایرانی که ۲۲ آبان ماه سال جاری به دلیل عارضه ریه و قلبی در بیمارستان دی بستری شده بود، ظهر روز ۴ آذر ماه، در سن ۶۵ سالگی از دنیا رفت.

بانو فرهی فارغ‌التحصیل رشته هنر از مدرسه هنر جان پاورس آمریکا بود. در دهه ۶۰ و اوایل ۷۰ فرهی با بازی در فیلم های داریوش مهرجویی به سینمای ایران معرفی شد.

او در سال ۶۸ برای بازی در «هامون» توسط ناصر چشم‌آذر به مهرجویی معرفی شده و سپس در نقش مهشید قرار گرفت. او در این فیلم  چهره یک زن روشنفکر را که کمتر در سینمای ایران دیده می‌شد را به نمایش گذاشت.

این هنرپیشه نوظهور در ابتدای دهه ۷۰ در فیلم « بانو » مهرجویی هم دوباره هنرنمایی کرد. این هنرپیشه محبوب در سال‌های بعدی فعالیت خود را با کارگردان‌های بزرگی چون احمدرضا درویش، بهمن فرمان آرا، مسعود کیمیایی و رخشان بنی اعتماد ادامه داد.

«برادرم خسرو»، «دوران عاشقی»، «در انتظار معجزه»، «خاک آشنا»، «خون بازی»، «خانه ای روی آب»، «اعتراض»، «کیمیا»، «لامینور» و.. از جمله فیلم‌های سینمایی است که بیتا فرهی در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا