بین‌المللی

چین: اقدامات مرتبط با صلح در غزه کم، اما مثبت هستند

چین امروز (دوشنبه) اعلام کرد که اقداماتی در راستای صلح در اراضی اشغالی و غزه برداشته شده که البته کوچک اما مثبت بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: از زمان دستیابی اسرائیل و حماس به آتش‌بس، دو طرف سه گروه بازداشتی را آزاد کرده‌اند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران در پکن افزود: حتی اگر گام‌هایی به سوی صلح در غزه کوچک باشد اما هنوز به قدر کافی مثبت است. مشکلاتی در حفاظت از غیرنظامیان وجود دارد که باید بدون توجه به اینکه چقدر بزرگ است، بر آنها غلبه کرد.

در سه روز نخست وقفه، حماس ۴۰ اسرائیلی و ۱۸ خارجی را آزاد کرده و اسرائیل نیز ۱۱۷ فلسطینی را آزاد کرده است.

وقفه بشردوستانه چهار روزه با میانجی‌گری مصر، قطر و آمریکا روز جمعه اجرایی شده و به صورت موقف حملات اسرائیل علیه نوار غزه متوقف شده‌اند.

در همین حال، به گفته وزارت خارجه چین، وانگ یی، دیپلمات ارشد این کشور قرار است ریاست نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره مساله فلسطین-اسرائیل را که روز چهارشنبه برگزار می‌شود، بر عهده بگیرد.

چین در حال حاضر ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد. سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین ادامه داد: پکن همچنان متعهد به انجام اقداماتی قاطع و همکاری‌های مرتبط است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا