زحمتکشان

جمعی از نیروهای اخراج شده‌ی روزنامه ایران هنوز سنوات خود را نگرفته‌ند

روزنامه ایران برای پرداختِ سنواتِ پایان خدمت، از ما خواسته تا در برگه‌ای بنویسیم «همه‌ی حق و حقوق‌ام را از روزنامه ایران دریافت کرده‌ام و هیچ‌گونه شکایتی علیه روزنامه ندارم.»؛ نوشتن این جمله و امضای آن، من را از پیگیریِ دریافتِ حق و حقوق دیگرم محروم می‌کند.

شماری از نیروهای تعدیل‌شده‌ی روزنامه‌ی ایران در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم دریافتِ سنواتِ پایان خدمتِ خود بعد از گذشتِ ۹ ماه خبر دادند و گفتند: هنوز موفق به دریافتِ سنوات‌مان نشده‌ایم. ما را بعد از سال‌ها کار تعدیل کردند و حالا برای پرداختِ سنوات‌مان تعلل می‌کنند.

از قرار معلوم روزنامه ایران برخی از نیروهای تعدیل‌شده را برای دریافت سنوات فراخوانده است. یکی از این نیروها، که ۲۳ سال سابقه‌ی کار دارد، درباره مشکل خود برای دریافتِ سنواتِ پایان خدمت گفت: روزنامه ایران برای پرداختِ سنواتِ پایان خدمت، از ما خواسته تا در برگه‌ای بنویسیم «همه‌ی حق و حقوق‌ام را از روزنامه ایران دریافت کرده‌ام و هیچ‌گونه شکایتی علیه روزنامه ندارم.»؛ نوشتن این جمله و امضای آن، من را از پیگیریِ دریافتِ حق و حقوق دیگرم محروم می‌کند به همین دلیل به هیچ وجه چنین چیزی نخواهم نوشت.

وی افزود: یکی از شکایت‌هایم علیه روزنامه پرداخت نکردنِ حق‌السهم بیمه از طرف روزنامه ایران به صندوق بیمه تأمین اجتماعی در یک دوره‌ی مشخص است که در صورتِ امضای نامه‌ی تائیدِ دریافتِ حق و حقوق، این شکایت نیز بلاموضوع می‌شود.

گفتنی است، روزنامه ایران اواخر سال ۱۴۰۱ با تعدادی از نیروهایش قطع همکاری کرد که برخی از آنها ۱۵ سال و بیشتر سابقه‌ داشتند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا