بین‌المللی

وانگ یی: ازسرگیری مجدد جنگ در غزه منجر به فاجعه خواهد شد

وزیر خارجه چین امروز در نشست شورای امنیت با محوریت غزه اعلام کرد: ازسرگیری مجدد جنگ در غزه منجر به فاجعه خواهد شد؛ لذا اقدام فوری برای برقراری آتش‌‎بس جامع ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «وانگ یی» وزیر خارجه چین امروز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل با محوریت غزه در سخنانی اعلام کرد: پکن بسته جدیدی از ملزومات اضطراری بشردوستانه را در اختیار نوار غزه قرار خواهد داد.

وزیر خارجه چین در این ارتباط ادامه داد: اقدام فوری برای برقراری آتش بس جامع در منطقه لازم است. ازسرگیری جنگ در غزه می‌تواند منطقه را به فاجعه بکشاند. درگیری فلسطین و اسرائیل به یک فاجعه انسانی بی سابقه منتهی شده است؛ این کشتارها وجدان ما را در بوته آزمایش قرار می‌دهد.

«وانگ یی» که کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد، در این باره افزود: چین خواستار تشدید تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای آغاز گفتگوهای مستقیم بین فلسطین و اسرائیل است.

وی در این باره اضافه کرد: پکن امیدوار است که روزهای پایانی آتش بس در غزه آغازی برای تلاش‌های دیپلماتیک باشد. ما باید با اتخاذ تدابیر سخت گیرانه تری از غیرنظامیان محافظت کنیم و این خط قرمزی در قوانین بین‌المللی به شمار می‌آید که نباید از آن عبور کرد.

این مقام چین افزود: مخالفت خود را با مجازات دسته جمعی که مردم غزه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، مورد تأکید قرار می‌دهیم و با آوارگی اجباری ساکنان غزه مخالفیم. ایجاد فضایی برای استقرار سازمان‌های بشردوستانه به منظور انجام امن کارهای محوله ضروری است؛ اتکا به گذرگاه رفح در این ارتباط کافی نیست.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا