چرخانزحمتکشان

چند خبر کارگری از ایران و جهان

مشکل درج عناوین شغلی غیرواقعی کارگران «فولاد قزوین» و «آرمان شفق» حل نشد

به گفته یکی از کارگران، کارگران دو کارخانه «فولاد قزوین» و «آرمان شفق» با درج عناوین شغلی غیرواقعی در لیست بیمه‌ای مواجه هستند و برای بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور با مشکل روبرو هستند.

یکی از کارگران دو کارخانه فولاد قزوین و آرمان شفق که تحت مسئولیت یک کارفرمای واحد مدیریت می‌شوند، در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: حدود ۴۰۰ کارگر در دو کارخانه «فولاد قزوین» و «آرمان شفق» با سوابق بالای ۱۷ تا ۲۰ سال مشغول کارند که شمار زیادی از آن‌ها در شرایط سخت و زیان‌آور مشغول کارند.

وی افزود: باتوجه به ماهیت فعالیت شرکت‌های فولاد قزوین و آرمان شفق و شرایط آلودگی محیط کار، تمامی کارگران فنی این دو واحد و خطوط تولید مشمول قانون «سختی کار» قرار می‌گیرند.

این کارگر گفت: طبق تحقیقاتی که از اداره کار و تامین اجتماعی انجام شده، کارفرما در درج عناوین شغلی کارگرانی به عنوان مثال در واحد تراشکاری، ماشین کاری، کوره، فنی و سالن تولید مشغول کار بوده‌اند، عناوین دیگری مانند «کارگر ساده»، «کارگر خدمات» را به کار برده است.

وی تاکید کرد: بیشتر کارگران هم‌اکنون با روزی ۱۲ ساعت کار در بخش‌های مختلف کارخانه و در مقابل کوره‌های ذوب در دمای ۱۵۰۰ درجه کار می‌کنند و از نظر نوع و شرایط شغلی مشمول مقررات مشاغل سخت و زیان‌آور هستند.

این کارگر مدعی شد: طبق اسناد بیمه‌ای عنوان شغلی برخی از کارگران از شمول مشاغل سخت و زیان‌آور خارج شده و این نگرانی وجود دارد که درصورت اصلاح نشدن این عناوین، امکان بازنشستگی پیش از موعد برای ما در آینده وجود نداشته باشد. به عنوان نمونه «کارگر فنی یک» در این واحد صنعتی مشمول قانون سخت وزیان‌آور است اما این عنوان در لیست بیمه‌ای برخی کارگران «کارگر یک فنی» درج شده، بنابراین اداره کار و تامین اجتماعی به دلیل این جابجایی، از پذیرش آن خودداری می‌کند.

این کارگر با بیان اینکه نگران درج عناوین شغلی غیرواقعی در پرونده‌های بیمه‌ای خود هستیم، افزود: از چند ماه پیش به جز کارگران بخش تولید مابقی کارگرانی که مشمول بازنشستگی با قانون سخت و زیان‌آور هستند با مشکل درج غیر واقعی عناوین شغلی روبرو و بلاتکلیف شده‌اند.

وی درباره برخی مطالبات قدیمی همکاران خود نیز گفت: از ۹۴ و ۹۵ بخشی از مطالباتمان که مربوط به عیدی و حق سنوات سالهای گذشته و همچنین اضافه‌کاری‌ها می‌شود، هنوز پرداخت نشده است.

به گفته این کارگر، قرارداد کاری کارگران این دو کارخانه با میانگین سابقه کار ۱۷ تا ۲۰ سال سه ماهه است در عین حال کارگران در روز‌های تعطیلات اجباری از دستمزد و مزایای آن محروم هستند.

گفتنی است دو کارخانه فولاد قزوین و آرمان شفق (بعد از اعلان ورشکستگی) از سال ۹۶ ازسوی اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری تاکستان چندین نوبت به چندین شرکت‌های پیمانکاری مختلف به صورت اجاره واگذار شده است.

اعتراض کارگران شهرداری خاش به مسئولان/ پیگیر حقوق عقب‌افتاده ما باشید

کارگران شهرداری خاش، با سه تا ۵ ماه حقوق معوقه شرایط معیشتی نامناسبی دارند. کارگران این شهرداری خواستار رسیدگی مسئولان استانی به وضعیت پرداخت مطالبات عقب افتاده خود شدند.

یکی از کارگران شهرداری خاش در تماس با خبرنگار ایلنا، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان استانی در واکنش به اخباری که در هشت ماه گذشته در مورد شرایط سخت زندگی کارگران شهرداری خاش در نتیجه‌ عدم دریافت چندین ماه حقوق منتشر شده است، گفت: از مسئولان استانی و شهرستانی می‌خواهیم با ورود به شهرداری ایرانشهر به روند پرداخت حقوق کارگران شاغل در آن رسیدگی کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کارگران قراردادی سه ماه و کارگران شرکتی تا ۵ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند. آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به مرداد ماه است که حدودا سه ونیم ماه پیش واریزشده و از آن موقع هیچ دریافتی نداشته‌ایم.

او گفت: شرایط زندگی کارگران شهرداری خاش به دلیل‌ عدم پرداخت حقوق خوب نیست و از این بابت جا دارد مسئولان استانی از جمله استانداری، فرمانداری و اداره کار؛ نمایندگان و بازرسان خود را روانه شهرداری خاش کنند.

این کارگر با بیان اینکه باید مشخص شود تا چه زمانی معوقات مزدی کارگران پرداخت می‌شود، گفت: همه کارگران این مجموعه در فصل گرما و سرما برای رفاه مردم و زیباسازی فضای شهر بدون هیچگونه تعطیلی و ایجاد وقفه در کارمان هر روز از صبح تا عصر تلاش می‌کنند بدون اینکه زحمتشان به چشم بیاید و همیشه دغدغه قرارداد، حقوق، عیدی و امنیت شغلی دارند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی، مدیریت فعلی شهرداری خاش باید منابع مالی خود را با الویت‌بندی هزینه کند، گفت: شهرداری برای جبران منابع مالی خود ابتدا باید هزینه‌های غیرضروری خود را حذف کند و از انجام پروژه‌های غیر ضروری بپرهیزد.

او با بیان اینکه مدیریت شهری خاش به‌جای حفظ وضعیت موجود، به هزینه‌های شهر می‌افزاید، افزود: برخی از پروژه‌ها که در شهر خاش با هزینه‌های بالا در دست ساخت و اجراست؛ غیرضروری است. به عنوان نمونه شهرداری اقدام به ساخت دوباره خیابان فردوسی (که به یک رودخانه منتهی می‌شود) کرده که مخارج دوباره زیرسازی، آسفالت و جدول‌کشی آن می‌توانست حداقل بخش کمی از طلب کارگران را جبران کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه پرداخت طلب مزدی کارگران در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری باشد، افزود: لازم است مدیران شهری خاش نسبت به انجام وظایف قانونی در قبال کارگران مجموعه شهرداری جدیت داشته باشد.

کارگران «چک» در تدارکِ بزرگترین راهپیمایی علیه سیاست ریاضت اقتصادی

نشریه فورچون، کارگران جمهوری چک بزرگترین تجمع اعتراضی خود به ریاضت اقتصادی و سیاست کاهش هزینه‌ها و افزایش مالیات برگزار می‌کنند.

هزاران مدرسه ابتدایی و متوسطه در سراسر کشور روز دوشنبه تعطیل ماندند زیرا کارگران صنعتی برای چند ساعت همه فعالیت‌ها را تعطیل کرده بودند. قرار است یک تظاهرات علیه دولت در پایان هفته در پراگ برگزار شود.

این اعتراضات که بنا بر ادعای رسانه‌ها و تشکل‌های کارگری، بزرگترین اجتماع پس از سال‌های پایانی جنگ سرد محسوب خواهد شد، واکنشی به بسته‌ی ۶.۷ میلیارد دلاری کاهش هزینه‌ها و افزایش مالیات توسط دولت نخست وزیر پترفیالا است که هدف آن کاهش کسری بودجه طی دو سال است، حتی در شرایطی که اقتصاد ۳۰۰ میلیارد دلاری در آستانه رکود است.

دولت از اتحادیه‌ها به دلیل مذاکره نکردن انتقاد کرده و گفت: این اقدامات برای معکوس کردن رشد بدهی ضروری است و باعث وام‌گیری در دوران همه‌گیری شد. دولت دوسال است که متعهد شده پس از افزایش هزینه‌های مربوط به یارانه‌های انرژی و کمک به پناهندگان اوکراینی، به تعهد اصلی خود در انتخابات عمل کند.

پتر فیالا (نخست وزیر) به خبرنگاران گفت: اگر ما برنامه ریاضت اقتصادی دولت را قبول نکنیم، در آینده کشور، اقتصاد پایدار و تامین مالی پایدار را از دست خواهیم داد! ما نمی‌توانیم کاری جز این (برنامه) انجام دهیم.

جوزف استردولا، رهبر اتحادیه سراسری کارگران در جمهوری چک نیز در توییتی، دولت را به دلیل ایجاد موج نارضایتی‌ها مقصر اعتراضات دانست.

اخیرا دولت چک با وجود افزایش رشد اقتصادی و افزایش رشد تولید ناخالص داخلی، همزمان دچار کسری بودجه شده و اقدام به اجرای سیاست‌های ریاضت اقتصادی و افزایش مالیات کرده است.

تلاش اتحادیه‌های کارگری ۶۰ کشور برای تصویب کنوانسیون منع خشونت و آزار زنان کارگر

کنوانسیون شماره ۱۹۰ سازمان جهانی کار و متمم و اصلاحیه شماره ۲۰۶ این سازمان، درباره پایان دادن به آزار و اذیت و خشونت در بازار کار جهانی بوده و متمم یاد شده با تاکید بر منع انواع خشونت کلامی، فیزیکی و جنسیتی علیه زنان شاغل در محیط کار است.

تلاش اتحادیه‌های کارگری ۶۰ کشور برای تصویب کنوانسیون منع خشونت و آزار زنان کارگر

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از ITUC، کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری از تلاش اتحادیه‌های کارگری بیش از ۶۰ کشور برای تصویب کنوانسیون منع خشونت و آزار زنان کارگر (مقاوله‌نامه ۱۹۰ سازمان جهانی کار) خبر داد.

طبق این گزارش، کنوانسیون شماره ۱۹۰ سازمان جهانی کار و متمم و اصلاحیه شماره ۲۰۶ این سازمان، درباره پایان دادن به آزار و اذیت و خشونت در بازار کار جهانی بوده و متمم یاد شده با تاکید بر منع انواع خشونت کلامی، فیزیکی و جنسیتی علیه زنان شاغل در محیط کار است.

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته توسط کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری (ITUC) از ۱۰۴ اتحادیه کارگری عضو این مجموعه در ۶۶ کشور، بیش از ۹۲ درصد از آن‌ها برای تضمین تصویب و اجرای کنوانسیون ۱۹۰ و اصلاحیه ۲۰۶ سازمان جهانی کار هنوز تلاش می‌کنند و ۸۵ درصد آن‌ها نیز اکنون هم درگیر گفتگوی اجتماعی با دولت‌های خود برای همسو کردن قوانین و سیاست‌های داخلی با این دو سند هستند.

البته در این حوزه پیشرفت‌هایی نیز در نشستی که در آن نظرسنجی شده، حاصل شد. از جمله اینکه در اندونزی، کمپین‌های اتحادیه‌های کارگری منجر به گنجاندن آزار جنسی در محیط کار به‌عنوان یک نوع عمل مجرمانه مجزا از سایر قوانین مربوط به اقدام مشابه، در قانون کیفری جدید این کشور شدند.

همچنین در بلغارستان و گواتمالا، این قانون در پی یک کمپین طولانی مدت توسط اتحادیه‌های معلمان و کارمندان در سطح کارکنان دولتی علیه خشونت و آزار و اذیت شخص ثالث تصویب شده است.

در زیمبابوه نیز، قانون جدیدی پس از کمپین مداوم اتحادیه‌ها برای گنجاندن بخش‌های محدودی از کنوانسیون ۱۹۰ در قوانین داخلی تصویب شد، هرچند به طور خاص برای زنان هنوز هیچ قانون مجزایی تصویب نشده و این کشور به کنوانسیون ۱۹۰ و اصلاحیه ۲۰۶ نپیوسته است.

از زمان تصویب این قانون در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۶ کشور جدید جهان به کنوانسیون ۱۹۰ سازمان جهانی کار پیوستند. اتحادیه‌های کارگری انتظار دارند ۲۰ کشور جدید دیگر تا پایان سال ۲۰۲۴ میلادی به تصویب این مقاوله نامه بپیوندند.

لوک ترانگل، دبیرکل ITUC گفت: خبرهای خوبی در این جلسه توجیهی مطرح شد و قرار است تعدادی کشور جدید به این مقاوله نامه مهم بپیوندند و من موفقیت برخی اتحادیه‌ها و تشکل‌های کارگری عضو در کشورهایشان برای متقاعد کردن کشورهایشان به این معاهدات را تبریک می‌گویم. امیدوارم سایر کشورهایی که در این زمینه عقب هستند نیز اقدامات جدی در این زمینه داشته باشند. باید بدانیم این کنوانسیون تفاوتی واقعی را در زندگی روزمره کارگران ایجاد خواهد کرد. من از دیدن چالش‌هایی که اتحادیه‌ها در متقاعد کردن دولت‌ها و کارفرمایان برای تصویب این کنوانسیون با آن دست به گریبان هستند، عصبانی می‌شوم و از خودم می‌پرسم که چرا دربرابر این مقاوله‌نامه مقاومت می‌شود؟

وی در پایان از ضرورت حضور و چانه زنی خود زنان فعال در اتحادیه‌های کارگری برای گسترش دامنه شمول این کنوانسیون در جهان گفت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا