جوانان

هشدار:سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت دربارۀ پیشی گرفتن آمار مرگ‌و‌میر بیماری‌ها از تلفات بمباران‌ در غزه هشدار داد…

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، روز چهارشنبه ۲۹ نوامبر (۸ آذر)، با ابراز نگرانی از وضعیت بحرانی بهداشتی در نوار غزه که سلامت آوارگان فلسطینی را تهدید می‌کند، هشدار داد که آمار مرگ‌و‌میر ناشی از بیماری‌ها در این منطقه ممکن است از آمار تلفات بمباران پیشی بگیرد.

به گزارش رادیو فرانسه، تدروس آدهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، روز چهارشنبه ٢۹ نوامبر (۸ آذر)، دربارۀ خطراتی که سلامت بیش از ١٫۳ میلیون نفر آوارۀ فلسطینی در نوار غزه را تهدید می‌کند، هشدار داد.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، در حساب کاربری خود در شبکۀ اجتماعی ایکس (توییتر سابق)، تأکید کرد که «ازدحام بیش از حد جمعیت آوارگان فلسطینی در پناهگاه‌ها، کمبود مواد غذایی، آب، خدمات بهداشتی و لوازم بهداشتی اولیه، عدم مدیریت زباله و عدم دسترسی به دارو، منجر به افزایش آمار ابتلا به انواع بیماری‌ها در نوار غزه شده است».

تدروس ادهانوم در ادامه، آماری از بیماری‌های شناسایی شده در نوار غزه ارائه داد و تصریح کرد: «۱۱۱ هزار مورد عفونت تنفسی، ۱۲ هزار مورد ابتلا به گال، ۱۱ هزار مورد آلودگی به شپش، ۷۵ هزار مورد اسهال در کودکان و بزرگسالان، ۲۴هزار مورد مشکلات پوستی، ۲۵۰۰ مورد زردزخم ،‌ ۲۵۰۰ مورد آبله مرغان و ‌۱۱۰۰ مورد یرقان» در این منطقه شناسایی شده است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در ادامه نوشت که علاوه بر تمام این موارد، خطر گسترش و شیوع بیماری‌های واگیردار نیز در نوار غزه افزایش یافته است.

تدروس آدهانوم همچنین تأکید کرد: «با توجه به شرایط زندگی در غزه و فقدان مراقبت‌های بهداشتی، آمار مرگ‌و‌میر ناشی از بیماری‌ها می‌تواند از تلفات بمباران‌ها پیشی بگیرد».

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد: «ما فوراً به یک آتش‌بس پایدار در غزه نیاز داریم؛ این برای شهروندان غیرنظامی موضوع مرگ و زندگی است».

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا