ورزشی

تمجید فدراسیون جهانی از دو هندبالیست‌ ایرانی

فدراسیون جهانی هندبال بعد از اولین دیدار تیم ملی هندبال ایران به تمجید از دو بازیکن ایرانی پرداخت. مدافع چپ تیم ملی هندبال زنان ایران، فاطمه مریخی به عنوان بهترین بازیکن دیدار برابر لهستان انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی هندبال بعد از اولین دیدار تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی جهان به تمجید از دختران هندبال ایران پرداخت و نوشت: «لهستان برای چهارمین بار در پنج دوره گذشته در مسابقات قهرمانی زنان جهان شروعی پیروزمندانه داشت. این تیم اروپایی به وضوح باتجربه‌تر از ایران بود که تازه برای دومین بار در رقابت‌های برتر هندبال جهان حضور می‌یابد.

شروع قدرتمندانه لهستان که این تیم اروپایی را ۹ بر یک از حریف پیش انداخت،‌ سبب شد مربی ایران، غلامعلی اکبرآبادی، تایم‌اوت بگیرد و جان تازه‌ای به تیمش بدهد؛ تیمی که به دلیل جابجایی‌های زیاد عقب مانده بود.

فاطمه خلیلی بهفر دروازه‌بان تیم ملی هندبال زنان

در حالی که مدافعان ایران با گام‌های زیاد و پاس‌های نادرست هر فرصت برای امتیاز گرفتن مقابل لهستان را از بین می‌بردند با ورود فاطمه خلیلی بهفر به دروازه بان تیم ملی ایران، شرایط دفاع بهتر شد و خلیلی از هشت شوت اول که با آن روبرو شد، ۴ سیو داشت و با بازده ۵۰ درصدی تیم را نجات داد.

پس از آن سیوها، سرمربی لهستان مجبور به گرفتن تایم اوت شد زیرا آرنه سنستاد از شرایط بازیکنانش کاملاً ناامید شده بود. با ورود بازیکنان جدید به زمین، لهستان تعداد گل‌های خود را بیشتر کرد.

فاطمه مریخ

هر چند در نهایت تیم لهستان ۳۵ بر ۱۵ برد اما ایران در برخی مواقع نشانه‌هایی از پیشرفت را نشان داد. فاطمه مریخ، که پیش از این در مسابقات قهرمانی دختران جوان ۲۰۲۲ درخشیده بود و در بین ۱۰ گلزن برتر قرار گرفته بود در این مسابقات بازی بسیار خوبی را با شش گل به نمایش گذاشت. او تیم آسیایی را خوب هدایت کرد و جایزه بهترین بازیکن مسابقه را از آن خود کرد.»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا