بین‌المللی

سناتور آمریکایی، ادامه جنگ اوکراین را بی‌فایده دانست

یک سناتور آمریکایی، ادامه جنگ اوکراین را بی‌فایده دانست و خواستار مذاکره بین کی‌یف و مسکو برای رسیدن به صلح شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری تاس، «رند پول» سناتور آمریکایی در مصاحبه ای با یکی از کانال های مشهور در پلتفرم یوتیوب گفت‌: همان‌طور که فرمانده نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرده، (ضدحمله) این کشور علیه روسیه بی نتیجه بوده است.

وی خواستار از سرگیری مذاکرات بین کی‌یف و مسکو برای رسیدن به توافق صلح شد و افزود: از سال گذشته تاکنون ده‌ها هزار نفر در جنگ اوکراین کشته شدند و ما هنوز در جایی هستیم که بودیم.

این مقام آمریکا گفت: فکر نمی کنم راهی برای تصرف دوباره کریمه توسط اوکراین وجود داشته باشد.

ریچارد هاس رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا به تازگی در مطلبی در تارنمای «فارن افرز» نوشت: با توجه به توان نظامی [اوکراین]، آزادسازی کامل بعید است که قابل دستیابی باشد. اکنون ۲ سال جنگ را پشت سر گذاشته‌ایم. من پایه و اساسی نمی‌بینم که بگوییم اگر سال سوم، چهارم یا پنجمی هم بگذرد، اوکراین بتواند این هدف را محقق کند.

وی در ادامه با بیان اینکه «دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا خود را بر سر دوراهی دشواری می‌بیند»، اظهار داشت: دولت بایدن با وجود شرایط دشوار در حدود ۲ سال پس از حمله روسیه به اوکراین، هیچ نشانه‌ای مبنی بر جدایی از کی‌یف بروز نمی‌دهد.

گفتنی است که آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

این روزها ایالات متحده همزمان با ۲ بحران بزرگ یکی در شرق اروپا [جنگ اوکراین] و دیگری در غرب آسیا [جنگ در غزه و حمایت از اسرائیل] درگیر است و این مسائل معادلات را در حوزه داخلی و نیز سیاست خارجی این کشور متحول کرده‌ است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا