گوناگون

اعتراض بیش از ۱۳۰۰هنرمند جهان به سانسور صدای فلسطین توسط نهادهای فرهنگی غرب

بیش از ۱۳۰۰ هنرمند و چهره‌‌ی فرهنگی جهان، با امضای نامه‌ای سانسور صدای فلسطین و حامیانش را توسط نهادهای هنری و فرهنگی غرب محکوم کردند….

در این نامه که به امضای چهره‌هایی چون الیویا کلمن، بازیگر برنده‌ی اسکار و هریت والتر و جولیت استیونسون، برندگان جایزه‌ی لارنس الیویه و صدها هنرمند دیگر رسیده، آمده است: «ما هنرمندان نمی‌توانیم در مقابل این نقض چشمگیر قوانین بشردوستانه‌ی بین‌المللی خاموش بمانیم.»….

این هنرمندان و چهره‌های فرهنگی در نامه‌ی خود نوشته‌اند: «با وجود آشکار بودن فاجعه، در این مدت شاهد فقدان چشمگیر بیانیه‌‌‌های سازمان‌های هنری بریتانیایی در همبستگی با مردم فلسطین بوده‌ایم.»
آنها اضافه کرده‌اند: «بسیاری از نهادهای فرهنگی کشورهای غربی، به جای حمایت از فراخوان‌های ما برای پایان دادن به خشونت، به خفه‌سازی و خاموش کردن صدای فلسطین و دیدگاه‌های مربوط به آن مبادرت ورزیده و به آنها انگ‌ نیز زده‌اند. از جمله این موارد می‌توان از هدف حمله قرار دادن و تهدید معیشتی هنرمندان و اهالی فرهنگی که با فلسطینیان همبستگی نشان داده‌اند، نام برد و همچنین لغو اجراها، اکران‌ها، سخنرانی‌ها، نمایشگاه‌ها و مراسم رونمایی کتاب‌های این افراد.»

ترجمه: کانون زنان ایرانی

منبع: میدل ایست آی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا