گوناگون

هوای آلوده تهران در سال ۱۴۰۰ جان ۶۳۹۸ نفر را گرفت

سانحه‌ها و رخدادهای اجتماعی و طبیعی تلخ و دردناک در کشور، خواب و آسایش مردم را به کابوسی وحشتناک تبدیل کرده است. از جملهٔ رویدادهای مهم تصادف‌های خون‌بار درجاده‌های ناایمن و حادثه‌آفرین، سقوط هواپیماها و بالگردها، تصادف قطارها و خارج شدن‌شان از ریل، انفجارها و آتش‌سوزی‌های ویرانگر در مراکز تولیدی و صنعتی، مرگ پنهان فاجعه‌بار معدنچیان در اعماق معدن‌ها، سقوط کارگران از داربست‌ها و ساختمان‌های غیرایمن، تراژدی فرو ریختن ساختمان‌های درحال ساخت بر سر کارگران، جاری شدن سیلاب‌های ویرانگر در کوچه و خیابان و مزارع ، زلزله‌های بنیان‌کن و خانمان‌برانداز، تراژدی آوارگی‌های آسیب‌دیدگان، هوای آلوده و ریزگردهای نفس‌گیر، مرگ‌ومیر ناشی از مسمومیت‌های غذابی و مشروباتی، جان باختن در نزاع‌های خونین، قتل‌های ناموسی، و جز این‌ها، همگی حادثه‌هایی‌اند که در میهن ما مکرر روی می‌دهند و مصیبت‌ها برای مردم به‌ویژه تهی‌دستان شهر و روستا به‌بار آورده‌اند و همچنان می‌آورند….

مهدی پیرهادی، رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت بر اساس گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۰ آلودگی هوا جان ۶۳۹۸ نفر را گرفت.

او زیان مالی ناشی از مرگ و میر را با استناد به گزارش وزارت بهداشت سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: «قطعا این عدد در سال ۱۴۰۱ بیشتر می‌شود».

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان این‌که «در سال گذشته از ۱۶ نیروگاه ۱۴ نیروگاه مصرف مازوت داشتند»، افزود: «نمی‌دانم چرا می‌خواهند بگویند در اطراف تهران مازوت‌سوزی نداریم. این‌گونه بهتر است که بگویند در فصل زمستان گذشته مازوت نسوزانده‌ایم».

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا