زحمتکشان

چند خبر کارگری؛ اجتماع پزشکان و پرستاران ایتالیایی در اعتراض به وضعیت شغلی

معترضان خواستار افزایش سرمایه‌گذاری دولت در منابع صندوق‌های بیمه‌ای درمان برای افزایش تعرفه‌های مندرج در قراردادهای کار شدند. آن‌ها همچنین مخالفت خود با کاهش مستمری بازنشستگی وعده داده شده را برای سال‌های آینده را اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از شبکه یورونیوز، کادر درمان شامل پزشکان، پرستاران و نیروهای خدمات بیمارستانی در ایتالیا برای رساندن صدای اعتراض خود به مقامات مسئول حوزه بهداشت و درمان در اعتراض به وضعیت شغلی و قراردادی‌شان در رم پایتخت این کشور تجمع کرده و برای ساعاتی دست به اعتصاب زدند.

با وجود باران بی‌امان در خیابان‌های رم پایتخت ایتالیا، صدها پزشک و پرستار ایتالیایی روز سه شنبه بعد از ظهر در مرکز این شهر تجمع کردند تا به شرایط کاری خویش اعتراض کنند و مخالفت خود را با اقدامات اخیر وزارت بهداشت عمومی ایتالیا، ابراز کنند.

سازمان‌دهندگان از مشارکت کم سابقه، با حضور شرکت ۸۰ درصدی اعضای اتحادیه کارکنان مراقبت‌های پزشکی در مرکز ایتالیا، خبر دادند.

معترضان خواستار افزایش سرمایه‌گذاری دولت در منابع صندوق‌های بیمه‌ای درمان برای افزایش تعرفه‌های مندرج در قراردادهای کار شدند. آن‌ها همچنین مخالفت خود با کاهش مستمری بازنشستگی وعده داده شده را برای سال‌های آینده را اعلام کردند.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی ایتالیا که در این سال‌ها جزء بهترین سیستم‌های اروپا درنظر گرفته شده بود، یکی از دارایی‌های اصلی این کشور و بازنشستگان آن محسوب می‌شد. با این حال، بسیاری از پزشکان نگران آینده این سیستم هستند.

پیرینو دی سیلوریو، دبیر کل اتحادیه پزشکان و مدیران بخش بهداشت و درمان ایتالیا، به رسانه‌ها اعلام کرد: ما می‌خواهیم آن شأن اجتماعی و حرفه‌ای را که به تدریج از ما سلب شده است، دوباره به دست آوریم. ما فقط خواستار آن هستیم که اقدامات آتی دولت که بخشی از لایحه بودجه سال ۲۰۲۴ ایتالیاست، از ما و بخش درمان حمایت کند. ما به این ترتیب در صورت ندیدن نتیجه قبل از سال نوی میلادی در همین ماه دوباره اعتصاب خواهیم کرد.

تشکیل جلسه برای بررسیِ مطالباتِ کارگران پارس جنوبی؛ وعده‌های تو خالی برای دوسال آینده

مسئولانِ منطقه‌ی پارس جنوبی بعد از دو سال جلسه‌ای برای بررسی مطالباتِ کارگران تشکیل دادند و طی آن مصوبه‌ای در مورد مرخصی کارگران تصویب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی بعد از دوسال پیگیری هنوز به خواسته‌های خود نرسیده‌اند. بعد از پیگیری‌های زیاد بالاخره مسئولانِ منطقه‌ی پارس جنوبی جلسه‌ای تشکیل دادند که از قرار معلوم این جلسه فعلا نتیجه‌ی عملی درپی نداشته، اما کارگران امیدوارند که وعده‌های داده شده این‌بار هر چه سریع‌تر محقق شود.

علیرضا میرغفاری (عضو کانون عالی انجمن صنفی کارگران) درباره تصمیماتی که در این جلسه گرفته شده، گفت: در پیِ اعتراضاتِ اخیر کارگران، جلسه‌ای در محل ستاد مجتمع گاز پارس جنوبی، با حضور دستگاه‌های امنیتی استان و شهرستان، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی و مدیران منابع انسانی مجتمع گاز، مدیریت کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و کانون انجمن صنفی کارگران پالایشگاه‌های گاز استان بوشهر برگزار شد. این جلسه که بعد از دوسال پیگیریِ انجمن برای تحقق مطالبات برگزار شد، به جز یک مورد، دستاورد خاصی نداشت و در حد همانِ وعده‌های قبل باقی ماند.

وی ادامه داد: در این جلسه مصوبه‌ای در مورد مرخصی کارگران تصویب شد و این تنها دستاوردِ عملیِ جلسه بود. طبق این مصوبه، کارفرما موظف به اجرای ماده ۶۴ قانون کار است؛ بر این اساس، مرخصی کارگران در کلیه پیمان‌های مجتمع گاز پارس جنوبی، جمعاً ۳۰ روز است و آن‌ها الزاما با اخذ موافقت قبلی کارفرما از مرخصی استحقاقی سالیانه استفاده می‌کنند. همچنین در صورت‌ عدم استفاده کارکنان از مرخصی استحقاقی سالیانه، پیمانکار موظف و مکلف است مرخصی مزبور را مطابق قانون کار بازخرید نماید.

میرغفاری بیان کرد: در مورد حقوق رانندگان، امور حقوقی و پیمان‌های مجتمع گاز پارس جنوبی موظف شد جلسه‌ای نهایتا تا بیستم آذر ماه با حضور نماینده اداره کار، امور حقوقی و پیمانهای سازمان منطقه ویژه انرژی پارس در جهت تعیین تکلیف حداقل حقوق رانندگان غیر مالک برگزار کند. که البته این وعده مشخص نیست به مرحله‌ی عملی برسد یا نه.

این نماینده کارگری گفت: در موردِ طرح طبقه‌بندی نیز وعده دادند که این مسئله با اولویت ویژه توسط مدیریت منابع انسانی پیگیری و تا دو هفته آینده اقدام نهایی وزارت نفت را به کانون انجمن صنفی کارگران پالایشگاه گاز استان بوشهر اعلام نماید. البته در این مورد اقدام عملی و پیگیریِ وزارت نفت مهم است. اما در هر حال، مسئله‌ی بازنگریِ طرح طبقه‌بندی یکی از مهم‌ترین خواسته‌های ماست که تا امروز فقط در رابطه با ان وعده شنیده‌ایم و هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

میرغفاری در مورد مسئله‌ی تردد نیروهای اداری و پشتیبانی و سیستمِ اقماریِ مورد مطالبه‌ی کارگران گفت: طبق گفته مدیرعامل پارس جنوبی، تعداد نفرات مورد نیاز جهت اجرای طرح دوهفته کار دوهفته استراحت این کارکنان، کارشناسی شده و اقدامات لازم جهت اجرای طرح مذکور در حال انجام است. امیدواریم این اقدام از سطحِ کارشناسی به سطح عملی برسد.

وی در پایان گفت: همچنین طبق پیگیری‌های صورت گرفته و ابلاغ اداره کار منطقه ویژه، قرار شد شورای سازش ذیل اداره کار منطقه ویژه با حضور انجمن صنفی کارگری، به زودی در پالایشگاه‌ها، جهت رفع مشکلات پرسنلی و حقوقی تشکیل شود.

اعتراض رانندگان پلتفرم‌های اینترنتی برزیل به وضعیت شغلی

انبوه رانندگان پلتفرم‌های تحویل در مقابل میادین برزیل مراسم بوق و آتش بازی راه انداختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از پایگاه خبری رست برزیل، رانندگان پلتفرم‌های اینترنتی در سراسر برزیل با چرخاندن موتورهای خود و ایجاد سر و صدا به وضعیت شغلی خود اعتراض کردند.

این اعتراضات به کارکنان پلتفرم‌ها با این اقدام تلاش داشتند تا افکار عمومی را نسبت به شرایط شغلی خود آگاه سازند.

ماه گذشته یک راننده زن تحویل دهنده مرسولات پستی پلتفرم‌های اینترنتی که از قرار معلوم باردار بوده است، در جریان تحویل بسته به مشتری با یکی از آن‌ها به‌دلیل تاخیر درگیر شده که در جریان ضرب و شتم مشتری، جنین خود را سقط کرده است.

بعدازظهر آن روز، انبوهی از رانندگان در خارج از آدرس تحویل خانه جمع شدند و شعار «عدالت کجاست؟» سر دادند. گروه دیگری از رانندگان بعد از ظهر آمدند تا در اعتراض به فشار کاری و دستمزد نازل، موتورسیکلت‌های خود را دور میادین شهر چرخانده و سر و صدا ایجاد کردند. با پخش شدن این خبر بین شبکه‌های اجتماعی، رانندگان تاکسی اینترنتی نیز مایل به پیوستن به آن‌ها شدند.

این اعتراضات که به دلیل صدای موتور سیکلت «بولولو» نامگذاری شده است، به یک تاکتیک رایج برای رانندگان تحویل کالا در برزیل برای اعتراض به کارفرمایان اینترنتی خود تبدیل شده است. اغلب آن‌ها به عنوان پاسخی به تهدیدهای کارفرما یا حملات نژادپرستانه برخی مشتریان محله‌های لوکس سفیدپوست به رانندگان از این شیوه اعتراضی بهره می‌برند.

کلوین کلی، یک راننده تحویل مرسولات پستی در مانائوس و بنیانگذار یک گروه صنفی مربوط به رانندگان محلی، می‌گوید: این اعتراضات کماکان ادامه خواهد داشت تا دولت و پلتفرم‌ها برای بهبود شرایط کاری ما اقدامی کنند.

هر روز در برزیل به محض اینکه یک راننده در شبکه‌های اجتماعی در بخش تحویل بسته‌ها و کالاها درمورد تعرض یا آزار از سوی شرکت یا مشتریان اطلاع‌رسانی می‌کند، علاوه بر اطلاع‌رسانی به شرکت و پلیس، اعتراضات بولولو شروع می‌شود. کارگران معتقدند شرکت در زمینه دعاوی میان مشتری و راننده همواره سمت مشتری را می‌گیرد و از حقوق کارکنان خود دفاع نمی‌کند.

در حادثه دیگری در منطقه Clay، یک راننده به دلیل امتناع از آوردن سفارش به داخل، توسط یک مشتری تهدید شد. در ویدئویی که از مشتری ضبط کرده است، شنیده می‌شود که راننده می‌گوید: «من کار می‌کنم» بعد از ظهر همان روز، بیش از ۱۰۰ کارگر در مقابل ساختمان حاضر شدند – بوق زدند، دوچرخه‌های خود را بالا بردند و آتش بازی کردند.

رانندگان دو شرکت تحویل غذا و بسته پستی و تاکسی اینترنتی Rappi و iFood برزیل، گفته‌اند همکاران آن‌ها موظف به تحویل درب منزل مشتری نیستند و صرفا باید در مقابل آپارتمان بسته را تحویل دهند. اما در عین حال از حقوق این کارکنان حمایت نمی‌کنند. این موضوع در برزیل به حدی بحث برانگیز شده است که در برخی شهرها قوانینی برای جلوگیری از الزام کارگران برای ورود به ساختمان تصویب شده است.

آبل سانتوس، معاون انجمن فدرال ناحیه فدرال برای کارگران اپلیکیشن و موتورسواران (ATAM-DF)، اعتراضات بولولو را تاکتیکی می‌داند که از ناامیدی رانندگان نسبت به امکان بهبود وضعیت به وجود آمده است.

رانندگان پلتفرم‌ها فعلا اتحادیه‌های محلی‌ ایجاد کردند تا بتوانند به حداقل حقوق صنفی خود در این شغل برسند. یکی از رانندگان به نام آقای کلی معتقد است: اعتراضات تأثیر واقعی بر افزایش امنیت رانندگان دارد. او ادعا کرد که پیش از این، هفته‌ای سه تا پنج مورد از رانندگان مورد تهدید قرار می‌گرفتند و به‌جای مجازات ضارب، خود راننده از شرکت اخراج شده است.

رانندگان مربوطه در پویشی با اتحاد سایر رانندگان تاکسی‌های آنلاین و اپلیکیشن‌های ارسال کالا و غذا، مطالبات حقوقی و مالی و مدنی خود را پیش می‌برند تا بیش از این با حقوق کم، قربانی حوادث نشوند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا