ورزشی

پرسپولیس درجا زد، استقلال صدرنشین ماند

پرسپولیس در دیدار خارج از خانه، دو امتیاز مهم دیگر را واگذار کرد تا فرصت رسیدن به استقلال صدرنشین را از دست بدهد. شاگردان یحیی گل‌محمدی که به مصاف تیم مس رفسنجان رفته بودند، به نتیجه‌ای بهتر از تساوی یک – یک دست پیدا نکردند.

روزنامه شرق: هفته پانزدهم رقابت‌های لیگ برتر عصر روز گذشته با انجام دو بازی مهم پیگیری شد که با توجه به نتایج به دست آمده، معادلات صدر جدول پس از نیم‌فصل حل‌وفصل شد. در اولین دیدار، سپاهان که مشخصا روزهای خوبی را سپری نمی‌کند، در دیداری خارج از خانه با نتیجه یک بر صفر مغلوب شمس‌آذر قزوین شد تا سومین شکست متوالی‌اش در لیگ برتر را متحمل شود. سپاهان تنها تیمی بود که ابتکار عمل برای صدرنشینی در لیگ برتر را در دست داشت که با این شکست، پایین‌تر از استقلال، نیم‌فصل را در رده دوم به پایان رساند.

در دیگر دیدار مهم روز گذشته هم پرسپولیس در دیدار خارج از خانه، دو امتیاز مهم دیگر را واگذار کرد تا فرصت رسیدن به استقلال صدرنشین را از دست بدهد. شاگردان یحیی گل‌محمدی که به مصاف تیم مس رفسنجان رفته بودند، به نتیجه‌ای بهتر از تساوی یک – یک دست پیدا نکردند. به‌این‌ترتیب با ثبت این مساوی، پرسپولیس در هفت هفته اخیر سه برد، سه تساوی و یک باخت نصیبش شده که مطمئنا نتایج خوبی برای رسیدن به استانداردهای قهرمانی در لیگ برتر ایران محسوب نمی‌شود.

تساوی شب گذشته تداوم نتایج بد پرسپولیس در دیدارهای خارج از خانه بود؛ چرا‌که این تیم چهار بازی اخیرش را با احتساب همین مسابقه در بیرون از خانه، نتوانسته پیروز شود. نکته عجیب آنکه پرسپولیس در شرایطی دو امتیاز از دست داد که رقیبش با ثبت پنج شکست متوالی پا به این دیدار گذاشته بود و یکی از بدترین دوران فوتبالی‌شان در لیگ برتر را تجربه می‌کردند. پیش‌از‌این مسابقه مس رفسنجان با پنج شکست مقابل پرسپولیس به هیچ تیمی در لیگ برتر بیشتر از این نباخته بود که این بار مانع از ثبت رکوردی سنگین‌تر شد. با ثبت نتایجی که روز گذشته رقم خورد، استقلال که در این فصل تیم باثبات‌تری نشان داده بود، توانست پس از ۱۵ بازی با ۳۲ امتیاز صدرنشین شود. سپاهان با ۳۱ و پرسپولیس با ۳۰ امتیاز در تعقیب این تیم هستند. از آنجا که فاصله امتیازات سه تیم مدعی به حداقل‌ترین حالت ممکن رسیده، نتایج این تیم‌ها در نیم‌فصل دوم حسابی حساس خواهد شد؛ ضمن اینکه نباید از یاد برد که در صورت برابری امتیازات، قرار است نتیجه بازی‌های رودررو حساب شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا