گوناگون

دو انفجار «تروریستی» در مراسم سالگرد قاسم سلیمانی در کرمان؛ دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدند

خبرگزاری‌های داخلی ایران از وقوع دو انفجار در جریان مراسم سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس در شهر کرمان خبر دادند.

یورونیوز فارسی: حوالی ساعت ۱۵ در محدوده چهارراه جبلیه کرمان، صدای دو انفجار در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان که مراسم سالگرد قاسم سلیمانی در آن در حال برگزاری بود، شنیده شد.

برخی از رسانه‌ها در ابتدا مدعی شدند که حادثه در پی انفجار کپسول‌های گاز روی داده است؛ ادعایی که از سوی هیچ مقام رسمی تایید نشد. معاون سیاسی استاندار کرمان نیز این حمله را «تروریستی» خواند.

برخی از منابع نیز به خبرنگار تسنیم، مستقر در کرمان که در صحنه انفجار امروز حضور دارد، گفتند که در ورودی گلزار شهدای کرمان «دو‌ کیف بمب‌گذاری شده» وجود داشته است و عامل یا عاملین این حادثه ظاهرا با ریموت بمب‌ها را منفجر کرده‌اند.

دقایقی پس از انتشار این خبر، ویدیوهایی در رسانه‌های ایران منتشر شد که نشان می‌داد مردم در حال جابه‌جا کردن مصدومان حادثه به داخل ماشین‌های آمبولانس هستند.

خبرگزاری‌های داخلی همچنین از کشته شدن شمار قابل توجهی در این حادثه خبر داده است.

خبرگزاری فارس از کشته شدن ۲۰ نفر سخن گفته است و رضا فلاح، مدیر عامل هلال احمر استان کرمان نیز گفته است در پی این انفجار «۵۰ نفر زخمی شدند».

این مراسم به مناسبت چهارمین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروهای برون‌مرزی سپاه پاسداران در کرمان در حال برگزاری بود.

این خبر در حال تکمیل است…. 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا