زحمتکشان

چند خبر از زحمتکشان؛ اعتصاب و اعتراضِ برق‌کاران سریلانکایی به انتصاب‌ هیات مدیره فاسد

اعضای اتحادیه کارگران برق از سوم تا پنجم ژانویه برای محکوم کردن طرح‌های تغییر ساختار هیئت مدیره برق سیلان (CEB) وارد اعتصاب شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از پایگاه گرادا، کارگران اتحادیه‌های کارکنان شرکت برق سریلانکا از روز چهارشنبه تا روز جمعه هفته یعنی، ۳ تا ۵ ژانویه در سراسر این کشور اعتصاب کرده و قرار بوده است در راهپیمایی‌هایی اعتراض خود را ابراز کنند.

اعضای اتحادیه کارگران برق برای محکوم کردن طرح‌های تغییر ساختار هیئت مدیره برق سیلان (CEB) به مدیران و دولتی‌ها اعتراض دارند.

کارگران می‌گویند هیات‌مدیره فاسد سابق شرکت ملی برق سریلانکا با تغییر کابینه دوباره به راس این مجموعه بازگشته‌اند و اعتراضات در صورت تداوم جدیت دولت در حفظ این هیات مدیره به اعتراض کارکنان منجر می‌شود.

این اعتراضات قرار بوده در خیابانی در نزدیکی دفاتر و تأسیسات شرکت ملی برق و موسسه CEB و ساختمان‌های دولتی برگزار شود. قرار بود هزاران کارگر به تجمعات کارکنان برق در این کشور بپیوندند.

کارگران آبفای رودبار ۷ ماه حقوق نگرفته‌اند/ مسئولان ورد کنند

کارگران پیمانکاری آب و فاضلاب شهرستان رودبار با ۶ تا ۷ ماه حقوق معوقه و مطالبات پرداخت نشده، شرایط معیشتی نامناسبی دارند. آنها خواستار رسیدگی مسئولان استانی به وضعیت پرداخت مطالبات عقب افتاده خود شدند.

یکی از کارگران آبفای شهرستان رودبار در تماس با خبرنگار ایلنا، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان استانی و شهرستانی به شرایط سخت زندگی کارگران آب و فاضلاب در نتیجه‌ عدم دریافت چندین ماه حقوق، گفت: از مسئولان استانی و شهرستانی می‌خواهیم به روند پرداخت حقوق کارگران شاغل در اداره آب و فاضلاب رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کارگران پیمانکاری با عناوین شغلی «کنتورنویس»، «مشترکین»، «بهره بردار» و «نگهبانی و حراست» ۶ تا ۷ ماه و کارگران و کارکنان رسمی تا سه ماه حقوق دریافت نکرده‌اند. آخرین حقوقی که کارگران پیمانکاری دریافت کرده‌اند مربوط به اردیبهشت ماه است که حدود سه ماه پیش واریز شده و از آن موقع هیچ دریافتی نداشته‌اند.

او گفت: شرایط زندگی کارگران پیمانکاری آب و فاضلاب شهرستان رودبار به دلیل‌ عدم پرداخت حقوق خوب نیست و از این بابت جا دارد مسئولان استانی از جمله استانداری، فرمانداری و اداره کار؛ نمایندگان و بازرسان خود را روانه آبفای رودبار کنند.

این کارگر با بیان اینکه باید مشخص شود تا چه زمانی معوقات مزدی کارگران پرداخت می‌شود، گفت: همه کارگران این مجموعه در فصل گرما و سرما برای رفاه مردم بدون هیچگونه تعطیلی و ایجاد وقفه در کارشان هر روز از صبح تا عصر تلاش می‌کنند با این وجود همواره دغدغه قرارداد، حقوق، عیدی و امنیت شغلی دارند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی، مدیریت فعلی آب و فاضلاب باید برای تامین منابع مالی حقوق کارگران چاره‌اندیشی کنند، گفت: کارگرانی که ۷ ماه حقوق معوقه طلبکارند برای تامین مایحتاج خانواده‌هایشان خارج از ساعت کاری هم کار می‌کنند. در عین حال همکارانی هستند به دلیل نداشتن هزینه رفت آمد و ایاب ذهاب امان حضور در محل کارشان را در برخی از روزها ندارند.

به گفته وی، کارگران پیمانکاری آبفای رودبار، ماهانه مبلغی نزدیک به ۸ تا ۹ میلیون تومان دریافت می‌کنند که این رقم باتوجه به افزایش روزانه قیمت بسیاری از اقلام مصرفی و غذایی ناچیز است.

این کارگر افزود: جدا از همه مشکلات همین حداقل دستمزد با تاخیر ۷ تا ۸ ماهه پرداخت می‌شود. عیدی و سنوات نیز در پایان سال به درستی پرداخت نمی‌شود و پرداخت حق بیمه هر چند ماه یکبار با مشکل همراه بوده است.

وی گفت: همه ما سالهاست به صورت حجمی تحت مسئولیت شرکتهای مختلف مشغول کار بودیم شرکتهایی که در هر دوره بخش زیادی از مطالباتمان را پرداخت نکرده‌اند.

این کارگر با تاکید بر اینکه پرداخت طلب مزدی کارگران باید در اولویت برنامه‌های مدیران آب و فاضلاب باشد، افزود: هرچند شنیده‌ایم سایر کارگران آب و فاضلاب استان گیلان شرایط مشابهه ما دارند اما لازم است مدیران شرکت آب و فاضلاب نسبت به انجام وظایف قانونی در قبال کارگران مجموعه خود جدیت داشته باشد.

خودداری کارگران ابنیه فنی راه آهن ناحیه شمال «دو» از امضای قرارداد

به گزارش خبرنگار ایلنا، یک منبع کارگری در راه‌آهن از اصرار پیمانکار خطوط ابنیه فنی ناحیه شمال دو برای عقد قرارداد جدید خبر داد.

این کارگر گفت: اخیرا پیمانکار ابنیه فنی راه آهن شمال «دو» تغییر کرده و کارفرمای جدید در حالی اصرار به عقد قرار داد جدید با کارگران دارد که برخی مفاد تعهدنامه‌ی این قرارداد به ضرر کارگران است که باید اصلاح شود.

به گفته وی؛ به عنوان نمونه در برخی بندهای تعهدنامه‌ی این قرارداد که یکطرفه نوشته شده؛ منافع کارگران نادیده گرفته شده است. جدا از نگه داشتن یک ماه حقوق کارگران در بند ۳۳ این قرارداد آمده: «شرکت متعهد می‌گردد در ابتدای هرماه حقوق پرسنل را پرداخت نماید ولی در صورت‌ عدم وصول صورت وضعیت پیمانکار بیش از سه ماه توسط کارفرما امکان تاخیر در پرداخت حقوق پرسنل محتمل می‌باشد. اینجانب با آگاهی کامل از این موضوع حاضر به همکاری با شرکت می‌باشم و در این خصوص حق هیچ گونه اعتراض را از خود سلب می‌کنم

همچنین در بند ۳۴ این قرار داد آمده: «اینجانب با آگاهی کامل از اینکه مطالبات مربوط به عیدی، سنوات، مرخصی و بن کارگری از طرف شرکت به صورت ماهیانه در حقوق منظور و ماهیانه پرداخت می‌گردد، حاضر به همکاری با شرکت هستم و در پایان مدت قرارداد حق هیچ گونه ادعایی را در این خصوص از خود سلب می‌کنم

این کارگر که به همراه همکاران به قرارداد خود معترض است، در ادامه گفت: کارگرانی که اخیرا در استخدام این شرکت پیمانکار قرار گرفته‌اند، به صورت میانگین ۱۵ سال سابقه کار در خطوط ابنیه فنی راه آهن دارند، و اینکه پیمانکاری بخواهد برخی مزایای مزدی و قانونی آن‌ها را نادیده بگیرد به همین دلیل کارگران از امضای قرارداد جدید خودداری می‌کنند.

به گفته وی؛ در روزهای اخیر فشارهای کارفرما برای انعقاد قرارداد افزایش یافته است اما کارگران تصمیم گرفته‌اند تا وصول مطالباتشان از امضای هر قرارداد جدیدی که قانونی نیست، خودداری کنند.

نگرانی کارگران «کیش چوب» از افزایش معوقات مزدی

کارگران کارخانه «کیش چوب» در جزیره کیش از افزایش معوقات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کردند.

یک کارگر کارخانه «کیش چوب» در قزوین به خبرنگار ایلنا گفت: بابت ۴ ماه معوقات مزدی سال جاری طلبکاریم و با اتمام دی ماه؛ این معوقات به ۵ ماه افزایش پیدا می‌کند.

به گفته وی؛ هم اکنون در کارخانه کیش چوب نزدیک به ۱۲۰ کارگر و در واحد مبلمان‌سازی زیرمجموعه این کارخانه حدود ۲۰ تا ۳۰ کارگر قراردادی مشغول کارند که نگران تامین نیازهای خانواده‌های خود هستند.

این کارگر اظهار داشت: در حال حاضر حجم معوقات مزدی کارگران این واحد تولیدکننده محصولات چوبی واقع در جزیره کیش در استان هرمزگان حدود ۴ ماه برآورد می‌شود. در حال حاضر شماری از کارگران هر دو واحد تولیدی نیمی از حقوق مرداد و شهریور خودرا دریافت نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه هنوز عیدی سال ۱۴۰۱ خود را دریافت نکرده‌ایم، در ادامه گفت: تنها نگرانی ما انباشته شدن مطالباتمان در ماه‌های آینده است و اینکه اگر در هر ماه بخشی از آن‌ها پرداخت نشود، بار دیگر مطالباتمان افزایش می‌یابد.

به گفته این کارگر؛ اگر مدیریت کارخانه راهکاری برای پرداخت بدهی‌های خود به کارگران پیدا نکند کارگران برای تامین هزینه‌های زندگی خود دچار مشکل خواهند شد.

انتظار کارگران عسلویه برای حذف پیمانکاران قبل از پایان کار مجلس

کارگران پیمانکاری پارس جنوبی خواستار حذف پیمانکاران قبل از پایان کار مجلس فعلی هستند.

محمد، کارگر پیمانکاری پارس جنوبی، در تماس با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با وعده اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: امیدواریم این‌‌بار به وعده‌ای که داده‌اند عمل کنند و طرح ساماندهی هفته آینده برای تصویب به صحن مجلس برود.

او افزود: کارگران پیمانکاری در مجموعه عظیم نفت و گاز کشور، سه سال است که در انتظار تحقق وعده‌های نمایندگان مجلس و حذف پیمانکاران هستند؛ امیدواریم این مجلس کار را به مجلس بعدی پاس ندهد و بالاخره گامی کوچک در جهت برقراری عدالت بردارند.

به گفته این کارگر باسابقه، دیگر امید چندانی به طرح ساماندهی نیست اما بازهم منتظر می‌مانیم تا ببینیم هفته بعد چه می‌کنند.

حشمت‌الله سلیمانی، فعال صنفی کارگران پارس جنوبی نیز تنها راه برقراری عدالت را حذف پیمانکاران و انعقاد قرارداد مستقیم با کارگران شرکتی می‌داند و در این رابطه می‌گوید: تا پیمانکاران باشند بی‌عدالتی هم هست و نمی‌شود روابط کار کشور را ساماندهی کرد.

او تاکید می‌کند: انتظار داریم نمایندگان مجلس و شورای محترم نگهبان ضرورت این امر را دریابند و قبل از پایان سال با تصویب طرح ساماندهی، مقدمات حذف پیمانکاران را فراهم سازند.

تحقق وعده زنگنه به کارکنان قراردادی صنعت نفت

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا