بین‌المللی

سندرز از کنگره خواست بسته کمک نظامی به اسرائیل را رد کند

برنی سندرز، سناتور آمریکایی از کنگره خواست بسته کمک نظامی ۱۰ میلیارد دلاری به اسرائیل را که هنوز تصویب نشده است، رد کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ وب سایت عبری یدیعوت آحارونوت گزارش داد که برنی سندرز سناتور یهودی و دموکرات ایالت ورمونت، گفت که «مالیات دهندگان آمریکایی نباید همچنان در تخریب زندگی مردان، زنان و کودکان بی گناه در غزه شریک باشند.»

وی افزود: درست است که جنگ با حمله حماس آغاز شد، اما پاسخ نظامی اسرائیل نامتناسب، غیراخلاقی و ناقض قوانین بین‌المللی است، در حالی که با استفاده از مهمات آمریکایی انجام شد.

سندرز در سخنرانی خود در کنگره در دسامبر گذشته نیز تاکید کرده بود که ایالات متحده نباید ۱۰ میلیارد دلار دیگر به کابینه راست افراطی بنیامین نتانیاهو برای ادامه جنگ علیه مردم فلسطین بدهد.

این اظهارات یک روز پس از آن مطرح شد که تیم کین، سناتور دموکرات، برای دومین بار از وزارت امور خارجه آمریکا خواست جزئیات موافقت خود با قرارداد تسلیحاتی را که شامل فروش گلوله‌های توپخانه و سایر تجهیزات نظامی به تل‌آویو می‌شود، فاش کند و تاکید کرد که اگر چنین موضوعی وجود دارد، باید زیر نظر کنگره انجام شود.

بایدن پیش از این بودجه دفاعی آمریکا برای سال ۲۰۲۴ به ارزش ۸۸۶ میلیارد دلار را امضا کرده بود.

با این حال، بسته‌های کمکی جدا از بودجه، که توسط دولت ایالات متحده در مجموع به اوکراین، اسرائیل، تایوان و سایرین اختصاص داده شده است، به ارزش ۱۰۶ میلیارد دلار، به دلیل اختلافات بین جمهوری خواهان و دموکرات‌ها هنوز در کنگره تایید نشده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا