حقوق بشر

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات میریوسف یونسی برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات میریوسف یونسی، پدر على یونسى، دانشجوی محبوس در زندان اوین روز یکشنبه دهم دی ماه در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات میریوسف یونسی، در شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شد.

رضا یونسی، فرزند وی ضمن انتشار این مطلب نوشت: جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پدرم بدون حضور وى به دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان روز یکشنبه دهم دی ۱۴۰۲،  برگزار شد.

وی ادامه داد: “کل محتوای پرونده بر اساس ادعاى بازجویان مبنى بر یک پرداخت ١٣ میلیون تومانى به آقاى ب…است و اینکه آقاى ب…به یکی از معترضین پرداخت پول داشته است. پدرم پرداخت چنین پولى به آقاى ب…را بارها رد کرده و بازجویان هم هیچ مدرکى برای چنین پرداختى ارائه نکردند، که وکلا در “دادگاه” به این موضوع اشاره کردند.

اگر ادعاى بازجویان مبنى بر دریافت پول آقاى ب..از محل کار پدرم درست باشد، وی در مورد اینکه ب… یا هر فرد دیگر با پولش چه می‌کند، مسئولیتی ندارد. وکلا به قاضى معترض شدند که میریوسف یونسی مسئول اقدامات ب… یا هر فرد دیگری نیست. لازم به ذکر که ب…پس از بازداشت کوتاه، آزاد شد.”

در تاریخ هفتم دی ماه سال ۱۴۰۱، میریوسف یونسی توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در شاهرود بازداشت شد.

در خصوص على یونسى فرزند آقای یونسی گفتنی است؛ وی برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری سال ۹۵ و مدال طلای المپیاد نجوم سال ۹۶ است. همچنین او با کسب مدال طلا در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک که در چین برگزار شد به مقام نخست دست یافت. علی یونسی به همراه دانشجوی بازداشتی دیگر این دانشگاه به نام امیرحسین مرادی هم اکنون در زندان اوین در حال تحمل دوران محکومیت خود هستند.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا