گوناگون

شورای نگهبان نمایندگان منتقد دولت را رد صلاحیت کرد

وزارت کشور امروز نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس دوازدهم را اعلام کرد که براساس آن برخی نمایندگان ادوار رد صلاحیت شدند….

طبق اعلام هادی طحان نظیف،سخنگوی شورای نگهبان۲۷۵ نماینده فعلی مجلس برای انتخابات مجلس دوازدهم ثبت نام کرده بودند که از این تعداد، صلاحیت ۲۶ نماینده تایید نشده است. اسامی برخی از نمایندگان رد صلاحیت شده به شرح زیر است:
سیدکاظم موسوی نماینده اردبیل
احمد علیرضابیگی نماینده تبریز
علی کریمی فیروزجایی نماینده  بابل
کمال علیپور نماینده قائم شهر
علی بابایی کارنامی نماینده  ساری
حسن محمد یاری نماینده تالش و رضوانشهر
سید احمد رسولی نژاد نماینده  دماوند و فیروزکوه
عادل نجف زاده نماینده خوی
الله‌وردی دهقانی نمانیده  ورزقان
جلال محمودزاده نماینده  مهاباد
همچنین جواد کولیوند، جعفرزاده ایمن آبادی، نادر قاضی پور، جواد جهانگیرزاده، فریدون همتی، عزت الله یوسفیان ملا و سیدهادی حسینی (نمایندگان سابق) برای انتخابات مجلس دوازدهم رد صلاحیت شدند.
حدود ۵۰ درصد از کاندیداهای نمایندگی مجلس رد صلاحیت شدند
هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان: در ۲ روز آینده وزارت کشور از طریق فرمانداری‌‌ها اسامی تایید صلاحیت ها را اعلام می‌کند. بیش از ۲۱ هزار پرونده از واجدین شرایط در هیات‌های نظارت مورد بررسی قرار گرفت که بیش از ۵۲ درصد واجدین شرایط تایید صلاحیت شدند.
۲۷۵ نمایندگان فعلی مجلس در انتخابات ثبت نام کردند که ۲۶ نفر آنها رد صلاحیت شدند.
ردصلاحیت علیرضا بیگی بخاطر شکایت وزیر رئیسی است؟
صبح امروز اسامی چند نماینده که گفته می‌شد صلاحیت آنها از سوی شورای نگهبان رد شده، در رسانه‌ها منتشر شد. از جمله این چهره‌ها علیرضا بیگی نماینده تبریز و افشاگری شاسی بلندگیت بود. احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی که پیشتر از سوی هیات های اجرایی نیز ردصلاحیت شده بود، درباره علت ردصلاحیت خود از سوی هیات‌های نظارت گفت: به من چیزی نگفتند اما در رسانه‌ها می‌خوانم که ردصلاحیت شدم. وی در پاسخ به اینکه پیش بینی می کنید علت ردصلاحیتتان چه بوده باشد، افزود: اطلاعی ندارم اما هیئت اجرایی صلاحیتم را براساس بند ۴ ماده ۳۳ که همان محکومیت اقدام علیه امنیت ملی است، رد کرد در صورتی که بنده چنین محکومیتی نداشتم و تنها محکومیتی که دارم رأی دادگاه بدوی به یک سال زندان آن هم به دلیل شکایت فاطمی امین است که آن رأی هم هنوز قطعی نشده است.
هیچگاه اعتراض نخواهم کرد
جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده پیشین مجلس از ردصلاحیتش خبر داد. ایمن آبادی در بخشی از بیانیه‌ای که به همین دلیل منتشر کرد آورده است؛ اصرارم بر رفتن به مجلس بعد از دو دوره نهم و دهم این بود که مطمئن بودم در این سنگر می توانم سرباز خوبی برای نظام جمهوری اسلامی و هم میهنان و همشهریانم باشم. حال که به هر دلیل (که هیچگاه دلیلش بر من مشخص نشد) نظر به ممانعت از ورود بنده به مجلس است دیگر هیچگاه اعتراض نخواهم کرد.
رشیدی کوچی: ردصلاحیت شدم، علتش را نمی‌دانم
نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی، می‌گوید: رد صلاحیت شدم و علت آن را نمی‌دانم.
جلال رشیدی کوچی، در پستی اینستاگرامی از مردم حوزه انتخابیه اش و مردم ایران تشکر کرده و نوشته است؛ خدا را گواه می‌گیرم در این مدت ذره ای به دنبال منافع خودم، خانواده‌ام و نزدیکانم نبوده‌ام. و بارها مورد شماتت و ملامت دوستانم قرار گرفتم و در راه خدمت به مردم، رفاه و آرامش را بر خودم حرام کردم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا