حقوق بشر

شناسایی یک زندانی که با اتهام جاسوسی اعدام شد

در این پرونده یک مرد و یک زن نیز حضور دارند که به ترتیب به اعدام و حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۵ دی ۱۴۰۲: در تاریخ شنبه ۲۵ آذر، رسانه‌های داخل ایران، خبر اجرای حکم یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان که با اتهام «ارتباط با سرویس‌های بیگانه از جمله موساد» به اعدام محکوم شده بود را اعلام کرده بودند. اطلاعات جدیدی که در اختیار سازمان حقوق بشر ایران قرار گرفته، نشان می‌دهد که فرد اعدام شده، محسن سراوانی نام داشته و عضو بسیج بوده است.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، در تاریخ شنبه ۲۵ آذر ماه، رسانه‌های داخل ایران خبر از اجرای حکم یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان دادند که با اتهام «ارتباط با سرویس‌های بیگانه از جمله موساد» به اعدام محکوم شده بود. اطلاعات جدیدی که در اختیار سازمان حقوق بشر ایران قرار گرفته نشان می‌دهد، فرد اعدام شده، محسن سراوانی، ۲۴ ساله نام داشته است.

براساس حکم این زندانی که در اختیار سازمان حقوق بشر ایران قرار گرفته، محسن سراوانی، عضو بسیج بوده و از تاریخ ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱ بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

اتهام محسن سراوانی در دادنامه «همکاری اطلاعاتی و جاسوسی به نفع رژیم متخاصم صهیونیستی (موساد) و جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده اعم از محرمانه و خیلی محرمانه و سری، از طریق مامورین دولت و در اختیار قراردادن اطلاعات طبقه بندی شده به افسر سرویس متخاصم مستقیما و مع الواسطه به افراد فاقد صلاحیت» عنوان شده است.

در این پرونده یک مرد و یک زن نیز حضور دارند که به ترتیب به اعدام و حبس تعزیری محکوم شده‌اند. مردی که در این پرونده به اعدام محکوم شده، افشین قربانی میشانی نام دارد که هم‌اکنون در زندان به‌سر می‌برد. اتهامی که افشین برای آن به اعدام محکوم شده «همکاری اطلاعاتی و جاسوسی به نفع رژیم متخاصم صهیونیستی (موساد) و جمع‌آوری اطلاعات طبقه بندی شده محرمانه و خیلی محرمانه و سری از طریق افراد فاقد صلاحیت و ارایه آن به افسر سرویس متخاصم موساد شخصی بنام دیوید» عنوان شده است.

تصویر زیر محسن سراوانی (سمت چپ) در کنار سردار وحید حقانیان (سمت راست) معاون اجرایی دفتر خامنه‌ای:

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا