زنان

حمله‌ کرمان: انتقادها از اجبار دانش‌آموزان به شرکت در مراسم حکومتی

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان مستنداتی منتشر کرد که نشان می‌دهد آموزش و پرورش، دانش‌آموزان را برای شرکت در این مراسم بدون حضور والدینشان اعزام کرده بود. ۲۴ نفر از کشته‌های انفجار کرمان دانش‌آموزان دبیرستانی بوده‌اند.

دانش‌آموزانی که قربانی شدند

براساس اطلاعاتی که از هویت و سن قربانیان انفجارهای کرمان منتشر شده است حدود یک‌سوم از آن‌ها کودک هستند.

شمار زیاد کودکان در مراسمی که بنا بود برای بزرگداشت قاسم سلیمانی برگزار شود بار دیگر موضوع اجبار دانش‌آموزان برای شرکت در مراسم‌ حکومتی را برجسته کرده است.

به گزارش رادیو زمانه، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان هم تأیید کرده است که ۲۴ نفر از کشته‌های انفجار کرمان دانش‌آموزان دبیرستانی بوده‌اند. او در مورد کودکان دبستانی و اینکه آیا از مدارس خواسته شده بود تا دانش‌اموزان را برای شرکت در این برنامه بسیج کنند سخنی نگفت.

با این حال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در کانال تلگرامی خود نوشته است که «دانش‌آموزان کرمانی قربانی سیاست‌های تبلیغاتی آموزش و پرورش» شده‌اند.

در متنی که این شورا منتشر کرد آمده است که رسانه‌های وابسته به سپاه قبل از برگزاری مراسم از «برگزاری اردوهای دانش‌آموزی با عنوان زائر بهشت در کرمان» خبر داده بودند. در این متن عکسی از یکی از خبرهای خبرگزاری تسنیم با همین مضمون به عنوان سند منتشر شده است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی نوشته است که «دو روز قبل از برگزاری مراسم در کرمان، اداره کل آموزش و پرورش این استان از تعطیلی همه مدارس در همه مقاطع این استان در روز سالگرد خبر داده بود.»

مستنداتی که به کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران رسیده است نشان می‌دهد که حضور اکثر دانش‌آموزان جان‌باخته با برنامه‌ریزی مدارس و اداره آموزش و پرورش، و بدون حضور پدر و مادر آنها انجام شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا