بین‌المللی

پاسخ اولیه حزب‌الله به ترور العاروری

حزب الله لبنان در پاسخ اولیه به ترور معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، مناطق مختلف شمال فلسطین اشغالی بویژه پایگاه کنترل هوایی راهبردی «میرون» ارتش اسرائیل را راکت باران کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سما، حزب الله لبنان اعلام کرد: تجمع نظامیان دشمن صهیونیستی در محوطه پادگان «هونین» را با سلاح مناسب هدف قرار دادیم و تعدادی از نیروهای دشمن در این حمله زخمی شدند.

حزب الله همچنین در بیانیه‌ای تاکید کرد: در راستای حمایت از مردم غزه و مقاومت پایگاه نظامی «المطله» را با سلاح مناسب هدف قرار دادیم.

حزب الله در بیانیه دیگری تاکید کرد که به عنوان پاسخ اولیه به ترور صالح العاروری و همرزمانش در ضاحیه جنوبی بیروت، پایگاه نظامی «میرون» را با ۶۲فروند راکت هدف قرار دادیم. پایگاه میرون با دارا بودن شمار زیادی از نیروهای زبده ارتش اسرائیل، مرکز کنترل و مدیریت عملیات های هوایی ارتش اسرائیل در ناحیه لبنان، سوریه، قبرس و منطقه شمالی بخش شرق دریای مدیترانه است و مرکز اصلی عملیات ارسال پاراتزیت در این مساحت به شمار می رود.

رسانه های اسرائیلی نیز از شلیک موشک ضدزره به پایگاه المطله خبر دادند. منابع خبری همچنین از حمله پهپادی ارتش اسرائیل به منطقه«یارون» در جنوب لبنان خبر دادند. اسرائیل منطقه «ابولبن» در عیتا الشعب در جنوب لبنان را نیز هدف حملات هوایی و توپخانه قرار داد.

شبکه ۱۲ اسرائیل نیز گزارش داد که ۴ فروند موشک از جنوب لبنان شلیک شده و به مناطقی در نزدیکی شهرک بهودی‌نشین «کریات شمونه» در شمال فلسطین اشغالی اصابت کردند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان اخیرا در جریان سخنرانی خود گفت که مراکز نظامی اسرائیل در مرز، بارها از سوی رزمندگان مقاومت هدف قرار گرفته و نظامیان این رژیم از ترس حملات حزب الله گریخته‌اند. و ی افزود: مقاومت اسلامی لبنان در مدت سه ماه، بیش از ۶۷۰ عملیات انجام داده و ۴۸ موقعیت مرزی را بیش از یک بار هدف قرار داده است.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه از روز هشتم اکتبر (۱۶ مهر) و تنها یک روز پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی در غزه، وارد رویارویی با دشمن صهیونیستی شده‌ایم، تاکید کرد: حزب‌الله لبنان از این تاریخ و در امتداد بیش از یکصد کیلومتر بارها مواضع اشغالگران را هدف قرار داده است.

سید حسن نصر الله افزود: مقاومت اسلامی تجهیزات فنی و اطلاعاتی دشمن را در طول مرز هدف قرار داده و به طور کامل منهدم کرده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا