گوناگون

شنیده شدن صدای انفجاری مهیب در نزدیکی شهر شیراز

مقامات محلی ایران اعلام کردند که روز شنبه در نزدیکی دریاچه بختگان در نزدیکی شهر شیراز در جنوب این کشور یک انفجار مهیب شنیده شد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان فارس در گفتگو با رسانه‌های ایران، شنیده شدن صدای انفجار مهیبی در شیراز را تایید کرد. غلامرضا غلامی در این رابطه توضیح داد که صدای انفجار از سوی پدافند ارتش اعلام شده است.

غلامی ادعاهایی مبنی بر اینکه این انفجار ممکن است ناشی از سقوط هواپیما یا بالگرد در منطقه باشد را رد کرد.

به گزارش یورونیوز، این مقام مسئول اعلام کرد که اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر سقوط هواپیما یا بالگرد صحت ندارد و طبق پیگیری و اعلام مدیرکل فرودگاه‌های فارس، هیچگونه سقوطی در آسمان شیراز رخ نداده است.

به گفته آقای غلامی، علت اصلی انفجار هنوز مشخص نیست و مقامات محلی، پلیس و یگان‌های نظامی در حال بررسی موضوع هستند.

خبرگزاری تسنیم به نقل از مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس نوشت که طبق اطلاعات اولیه ‌این انفجار مهیب ممکن است ناشی از مسائلی مانند فعالیت معدن یا هر چیز دیگری باشد.

جباریان، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس نیز اعلام کرد که طبق بررسی‌های صورت گرفته از طریق مجموعه نهادهای امنیتی و انتظامی و سازما‌ن‌های متولی تا‌کنون هیچ اخباری مبنی بر سقوط هواپیما و یا بالگرد در محدوده دریاچه بختگان گزارش نشده است.

وی همچنین اعلام کرد که براساس پیگیری‌های صورت گرفته و رصد منطقه‌ای، احتمالا شنیده شدن صدای مهیب توسط برخی از ساکنین محلی ناشی از شکسته شدن دیوار صوتی بوده است، اما با این وجود با توجه به گزارشات اخذ شده، به فرماندار شهرستان بختگان مأموریت داده شد تا موضوع به صورت میدانی بررسی کامل شود.

به گزارش رسانه‌های ایران، در حال حاضر نیروهای امدادی و خدمات‌رسان هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی در کنار نیروهای امنیتی و انتظامی در حال آماده‌باش کامل هستند و موضوع در حال بررسی دقیق است.

در اطراف دریاچه بختگان مناطق مسکونی وجود ندارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا