بین‌المللی

انتقاد شولتس از اتحادیه اروپا به دلیل حمایت «ناکافی» از اوکراین

«اولاف شولتس» صدراعظم آلمان امروز (دوشنبه) گفت که بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا تسلیحات کافی به اوکراین برای مقابله با روسیه ارائه نمی‌کنند و از متحدان خواست تا تلاش‌های خود در این راستا را افزایش دهند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، اولاف شولتس در نشستی خبری در برلین اظهار داشت: هرچقدر هم که [میزان] کمک آلمان قابل توجه باشد اما برای تضمین امنیت اوکراین در درازمدت کافی نخواهد بود.

صدراعظم آلمان افزود: بنابراین از متحدان اتحادیه اروپا می‌خواهم تلاش‌های خود را در موضوع اوکراین افزایش دهند.

وی ادامه داد: میزان تحویل تسلیحات برنامه‌ریزی شده‌ بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به اوکراین کافی نیست.

اولاف شولتس همچنین گفت که مطمئن است اتحادیه با [تخصیص] بسته کمکی پیشنهادی ۵۰ میلیارد یورویی خود به اوکراین در نشست اضطراری آتی در اول فوریه (۱۲ بهمن) موافقت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا به دلیل مخالفت مجارستان در نشست سران اتحادیه اروپا در ماه دسامبر (آذر) نتوانست بر سر این موضوع به توافق برسد.

آلمان یکی از ارائه‌دهندگان برتر تسلیحات و کمک‌های مالی به اوکراین است. این کشور اواخر سال گذشته [میلادی] موافقت کرد که کمک‌های نظامی خود به کی‌یف را در سال ۲۰۲۴، دو برابر کند و به هشت میلیارد یورو (۸.۸ میلیارد دلار) برساند.

آلمان هفته گذشته نیز بسته کمکی تسلیحاتی جدیدی شامل تجهیزات و مهماتی مانند سامانه و موشک‌ پدافند هوایی، نفربر زرهی، کامیون، رادار و سایر تجهیزات نظامی را به اوکراین ارسال کرد.

 

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا