فرهنگی

فشار بر فعالان فرهنگی و احضار معلمان متعهد به دادگاه ها و دادسراها

پیروز نامی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان خوزستان برای چندمین بار در یکسال اخیر به دادگاه انقلاب فراخوانده شد؛طاهره نقی‌ئی دبیرکل سازمان معلمان ایران از احضار خود به دادسرای اوین جهت اجرای حکم خود خبر داد….

دادگاه انقلاب اهواز بار دیگر پیروز نامی، از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان خوزستان را محاکمه کرد.
این فعال صنفی معلمان خوزستان در شانردهم دی‌ماه و در پرونده‌سازی جدید با اتهام‌های نشر اکاذیب و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی /خارجی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و عضویت در دسته یا جمعیت‌های داخل کشور با هدف برهم زدن امنیت کشور در شعبه سوم دادگاه انقلاب اهواز حاضر شد.
در این ارتباط،حکم ۹۱ روز حبس خانم نقی‌ئی پس از اعتراض او به حکم تجدید‌نظر، در دیوان عالی کشور تایید و اکنون در مرحله اجرا قرار دارد. او نائب رئیس دوم جبهه اصلاحات است.
مبارزۀ پیگیر و دلیرانهٔ فرهنگیان بخش جدایی‌ناپذیر از مبارزۀ زحمتکشان میهن ما بر ضد ظلم و استبداد حاکم است. تجربۀ سالیان اخیر به‌ویژه خیزش توده‌های تهیدست در دی‌ماه ۹۶ و آبان‌ماه ۹۸ و اعتراض‌های مردمی درسال گذشته بعد از قتل مهسا امینی، نشانگر اوج‌گیری نارضایتی و آمادگی تهیدستان در رویارویی با استبداد ولایی است. این واقعیت اهمیت حضور سازمان‌یافتۀ معلمان و دیگر فعالان فرهنگی در میدان مبارزهٔ طبقاتی حاد کشور نشان از عدالت طلبی و آزادی خواهی آنان بوده است. معلمان آگاه و آزاده پیگیر خواست‌های برحق خویش اند که عبارتند از: اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، اجرای کامل رتبه‌بندی مطابق با خواست اکثریت معلمان، پایان دادن به غارت صندوق ذخیره فرهنگیان، پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و تأمین امنیت شغلی نیروهای غیررسمی، خریدخدماتی و خدمتگزاران، پایان دادن به سیاست‌های ویرانگر خصوصی‌سازی و پولی‌سازی آموزش و برقراری آموزش رایگان، و آزادی زندانیان و یاران گرفتار در بند رژیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا