بین‌المللی

المیادین از حمله به ۲ کشتی اسرائیلی در آب‌های اقیانوس هند خبر داد

المیادین لبنان بامداد سه‌شنبه به نقل از منابع آگاه از حمله به ۲ کشتی اسرائیلی در تاریخ چهارم ژانویه ۲۰۲۴ (۱۴ دی) خبر داد.

به گزارش ایرنا از المیادین، کشتی نخست با نام ( CHEM CILICON) اسرائیلی و متعلق به شرکت ACE با پرچم لیبریا در حال تردد بوده که در شمال غرب جزایر مالدیو در اقیانوس هند مورد حمله قرار گرفته است.

همچنین بر اساس این گزارش، کشتی دوم نیز با نام (PACIFIC GOLD) در مالکیت اسرائیل و وابسته به شرکت استرن بوده و در نزدیکی بندر کوچی هند هدف حمله قرار گرفته است.

المیادین افزوده است: کشتی‌های مذکور حامل مقادیر زیادی نفت برای اسرائیل بوده‌اند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا