گوناگون

مشکلات مالی؛ خودکشی کارگرِ میدانِ تره‌بار خانی‌آباد و محیط بان گیلانی

هادی اسدی (کارگر نگهبان کلاه سبز میدان تره‌بار مرکزی تهران اهل مشگین شهر) روز شنبه این هفته با حلق آویز کردن خود در منطقه خانی‌آباد؛ در دهه سوم زندگی اش به حیات خود پایان داد….

به گزارش ایلنا، برخی از همکاران نزدیک‌تر او که بیشتر با وی ارتباط داشتند، می‌گویند این اواخر مدام از دیگران درخواست کمک و پول دستی کرده، عصبی‌تر شده و حتی بیشتر از همکارانش فاصله گرفته بود.

مرگ «هادی» کارگرِ ساده‌ی میدانِ تره‌بار خانی‌آباد شاید به همین زودی از اذهانِ همکارانش پاک شود و با حذفِ نامش از میانِ کارگران در سیاحه‌ی کارگران شاغل در این میدان، وقتی نوبتِ استراحتشان رسیده یا پایان ماه که باید فیش حقوقی به دست‌شان سپرد، خیلی زود «هادی» را حتی دوستان نزدیکش به یاد نخواهند داشت اما خانواده‌ی این کارگر در نبود سرپرستِ خود چگونه و از چه مسیری به زندگی خود ادامه خواهند داد؟

محیط بان گیلانی در اقدامی هولناک دست به خودکشی زد

یک محیط بان گیلانی در اقدامی هولناک دست به خودکشی زد. به گزارش دیده بان ایران؛ فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست کشور خبر خودکشی یک محیط‌بان شهرستان آستارای استان گیلان را تأیید کرده و گفته است به نظر می‌رسد مشکلات مالی در خودکشی این محیط‌ بان نقش داشته است.

محمدرضا سلامی ریک رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا امروز در جمع خبرنگاران در سالن اداره محیط زیست این شهرستان با اشاره به خودکشی یک محیط بان اداره حفاظت محیط زیست آستارا اظهار کرد: این محیط بان از نیرو‌های پرتلاش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا بوده که در کنار شغل محیط‌بانی، یک شغل آزاد را هم دنبال می‌کرد و در این رابطه با مشکلات اقتصادی مواجه شده بود.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست ضمن تایید خبر خودکشی یک محیط‌بان شهرستان آستارای استان گیلان، در تشریح جزئیات این خبر توضیح داد: متاسفانه روز گذشته باخبر شدیم که یکی از محیط‌بانان خدوم شهرستان آستارا که از جمله نیروهای ارزشمند و زحمت‌کش یگان حفاظت محیط‌زیست کشور بود، در منزل شخصی خود و در شیفت استراحت، با حلق‌آویز کردن خود، خودکشی کرد.

نگرانی‌ها از خودکشی‌های سریالی اعضای کادر درمان

در همین حال خودکشی سریالی اعضای کادر درمان در ایران به نگرانی‌ها درباره امنیت شغلی و سلامت روانی این قشر از جامعه دامن زده است. به گزارش تجارت نیوز، تنها در یک هفته سه مورد خودکشی در میان رزیدنت‌ها (دستیاران پزشکی) و «پزشکان طرحی» گزارش شده است.

یک دندان‌پزشک طرحی در میاندوآب آذربایجان غربی، یک رزیدنت روان‌پزشکی در بابل مازندران و یک رزیدنت چشم‌پزشکی در دزفول خوزستان از جمله افرادی بوده‌اند که خبر مرگ خودخواسته آن‌ها در روزهای اخیر به گوش رسیده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا