جوانان

افت فاحش کیفیت آموزشی در حکومت “اسلامی”

گزارشی از افت فاحش کیفیت آموزشی در ایران و افزایش دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل.. به گفته وزیر آموزش و پرورش، «مقدمات جذب ۱۹ هزار مربی پرورشی» انجام شده و «بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع سجاده» برای مدارس تأمین شده است…

به گزارش انخاب،علی زرافشان؛ معاون سابق وزیر آموزش و پرورش می گوید:”بر اساس بررسی بانک جهانی، ۳۶ درصد دانش‌آموزان ایرانی از خواندن یک متن ساده در ده سالگی ناتوان هستند؛ در شبیه سازی امسال سهم ایران به ۴۴ درصد افزایش یافته است.

سهم مدارس دولتی در کنکور پایین است؛ دانش‌آموزانی که از طبقات محروم هستند سهمی در دانشگاه‌ها و رتبه‌های برتر و آینده کشور نخواهند داشت‌‌”

🔸وب‌سایت خبرآنلاین روز یک‌شنبه ۱۷ دی به نقل از مظاهر گودرزی، کارشناس، گزارش داد که «انگیزه دانش‌آموزان برای درس خواندن کم شده» و «تحصیل برای کسب موفقیت در آینده» به «یک قشر خاص» محدود شده که «از نظر مالی هم چندان به آن نیازی» ندارند.

به گفته گودرزی میانگین معدل دانش‌آموزان در رشته‌های تجربی، ریاضی، انسانی، و معارف، در حدود هشت تا ۱۱ است و نسبت به سال‌های گذشته سیر نزولی داشته است.

در این گزارش به نقل از #رضا_امیدی، جامعه‌شناس، آمده است: «نقشه وضعیت معدل استان‌ها تا حد زیادی منطبق با نقشه فقر کشور است.»

هم چنین، #محمدرضا_نیک‌_نژاد، کارشناس آموزش، با تأکید بر این که «مسائل اقتصادی آسیب جدی به آموزش زده»، به خبرآنلاین گفته که «وقتی شکم بچه آدم گرسنه است، دیگر آدم به فکر آموزش و تحصیل نیست.»

در این حال، رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش، ۱۷ دی تأکید کرد که «نماز مهمترین رکن در آموزش و پرورش است.»

به گزارش وب‌سایت «خبرآنلاین»، صحرایی همچنین اضافه کرد که «در ترویج فریضه نماز هیچ‌گاه کوتاهی نخواهیم کرد» و «۲۰ هزار اذان‌گو در سطح کشور تربیت کرده‌ایم» که «به هنگام اقامه نماز، به صورت زنده اقامه اذان دارند.»

به گفته وزیر آموزش و پرورش، «مقدمات جذب ۱۹ هزار مربی پرورشی» انجام شده و «بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع سجاده» برای مدارس تأمین شده است.

این مقام دولتی با بیان این که با این ادعا که جوانان و نوجوانان «ساعت‌ها» در فضای مجازی «رها شده‌اند» گفت که این مسئله به «تدبیر» نیاز دارد و «جشن تکلیف» را «بهترین برنامه تربیتی» وزارت آموزش و پرورش خواند.

صحرایی از «گسترش طرح ایجاد ۹ هزار مسجد» به عنوان یکی از «مهمترین اقدامات وزارت آموزش و پرورش» نام برد و گفت که «هم اکنون هفت هزار و ۲۸۰ نمازخانه در سطح مدارس و مراکز آموزشی در حال ساخت است.»

🔸اظهارات وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی در حالی است که گزارش‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که تنها در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ نزدیک به ۹۳۰ هزار نفر از دانش‌آموزان در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم ترک‌‌تحصیل کرده‌اند‌.

منبع: کانال شورای هماهنگی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا