گوناگون

زدن شلاق بر تن انسان های شریف؛ گور “اسلام‌ سیاسی” را می‌کند !

یک هفته پس از انتشار گزارش رویا حشمتی از اجرای مجازات شلاق به خاطر مخالفتش با حجاب اجباری، واکنش منفی به این اتفاق، نه فقط از طرف کاربران فضای مجازی، بلکه توسط فعالان سیاسی و مدنی ادامه دارد….

یادداشت خانم حشمتی درباره شلاق خوردنش به‌ویژه پس از بازنشر آن از سوی سپیده رشنو، دیگر مخالف حجاب اجباری که به حبس محکوم شد، بازتاب گسترده‌ای یافت. علاوه بر نکوهش خشونت موجود در این حکم، کاربران و شمار زیادی از فعالین و حتی مقامات سابق حکومتی تأکید کرده‌اند که این خشونت‌ها و رفتارها، نتیجه‌ای نخواهد داشت.

واکنش دکتر مرضیه حاجی هاشمی به اجرای حکم شلاق رویا حشمتی: شنیدن خبر شلاق خوردن یک زن به علت بی حجابی، هول انگیز بود! شک نکنید هر ضربه این شلاق بر پیکر اسلام فرود آمد و نه تنها هیچ کس با آن باحجاب نشد که هزاران هزار گیسوان دیگر، پریشان بر دستان چنین عدالت ظالمانه ای خواهد پیچید.

من نیز به نشانه انتقاد و با فریادی کوبنده، عکس پوشش رسمی حکومت پسندم را از پروفایلم حذف کردم و سوگند میخورم دیگر هیچ کجا و هیچ وقت چادر بر سر نکنم به خاطر این ظلم و بی حرمتی که به یک زن شد، مردی ایستاد و بر تن زنی شلاق فرود آورد! به جرم نداشتن آنچه حد برتر آن را این چادر می دانید.

شهیندخت مولاوردی نیز که در دولت روحانی چندی معاونت زنان و خانواده را بر عهده داشت، ضمن اعتراض به صدور و اجرای این حکم نوشت: پربیراه نیست گفته شود، این شلاق به واقع بر پیکر نیمه‌جان دین نواخته شد.

خانم مولاوردی که خود چادر به سر می‌کند، در ادامه تأکید کرد: به جرأت… می‌توان گفت که با این… رفتارها و برخوردها حتی یک نفر محجبه نمی‌شود، اما ده‌ها محجبه را می‌توان شاهد مثال آورد که چادرشان را کنار گذاشته و می‌گذارند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا