بین‌المللی

فلسطین: محاکمه اسرائیل در دیوان بین‌المللی دادگستری تاریخی است

وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین محاکمه اسرائیل به اتهام نسل‌کشی در دیوان بین‌المللی دادگستری را یک حادثه تاریخی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای محاکمه اسرائیل به اتهام نسل کشی در دیوان بین‌‌المللی دادگستری (ICJ) را یک حادثه تاریخی دانسته و اعلام کرد که مردم فلسطین مشتاقانه منتظر نتایج جلسه دادگاه هستند.

در این بیانیه تصریح شده است که عجز بین‌المللی و حمایت برخی کشورها از رژیم اسرائیل با ابزارهای سیاسی، نظامی و حق وتو باعث تشویق این رژیم برای ارتکاب جُرم و انجام نسل کشی شده است.

در بیانیه مذکور خاطرنشان شده است که فلسطین باور دارد پرونده رسیدگی به شکایت آفریقای جنوبی از رژیم اسرائیل به نفع مردم غزه پایان خواهد یافت.

در این بیانیه از کشورهای دوست و برادر خواسته شده تا از طرح شکایت آفریقای جنوبی از اسرائیل در دیوان بین‌المللی دادگستری حمایت کنند.

دیوان بین المللی دادگستری در شهر لاهه هلند بعدازظهر امروز پنجشنبه نخستین جلسه رسیدگی به شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل را به اتهام نسل کشی فلسطینیان در نوار غزه آغاز کرد.

تیم حقوقی آفریقای جنوبی در نخستین جلسه دیوان بین‌المللی کیفری در لاهه هلند اعلام کرد که اکنون بحث اقدامات موقتی مطرح است که دادگاه می‌تواند قبل از تصمیم‌گیری نهایی در مورد پرونده جنایات اسرائیل در نوار غزه علیه این رژیم اعمال کند.

تیم حقوقی آفریقای جنوبی ضمن طرح این درخواست افزود: اسرائیل همچنان مسئولیت خود را در قبال بحران انسانی که در نوار غزه ایجاد کرده است انکار می‌کند. آنچه فلسطینیان در غزه با آن روبرو هستند مستلزم اتخاذ تدابیر محکمه برای حمایت از آنهاست.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا