حقوق بشر

نامه یک زندانی پس از ۲۴ سال زندان: پارسال خونین‌ترین سال بود

سعید ماسوری در نامه‌ای از زندان، سال گذشته را خونین‌ترین سال ۲۴ سال زندانش توصیف کرده است.

سعید ماسوری، زندانی سیاسی اهل خرم‌آباد به مناسبت ۲۴مین سال زندانی بودنش بدون حتی یک روز مرخصی، نامه‌ای را از زندان منتشر کرده است.

به گزارش سایت هه‌نگاو، او در آغاز نامه‌اش نوشته است: «همچون فرزند مریم که صلیبش را بر دوش می‌کشد، ۲۴ سال است که سنگینی دیوارهای قطور و میله‌های آن را تحمل می‌کنم. فضای خفقان‌آور آن را لحظه به لحظه زندگی کرده‌ام.»

او اما یک سال اخیر را “خونین‌ترین سال” زندانی بودنش دانسته و چرایی آن را اینگونه بیان کرده است: «چرا که هنوز گرمای نفس و نجوای عزیزانی مثل زندانیان سیاسی محسن شکاری، محمدمهدی کرمی، سیدحسین حسینی، خدانور لجه‌ای، میلاد زهره وند و یا قاسم آبسته، ایوب کریمی و داوود عبداللهی (آسو) که در همین کشتارگاه قزلحصار به مسلخ بردند را بر گونه‌های خود احساس می‌کنم.»

این زندانی سیاسی به زندانیان دیگری که در صف اعدام هستند اشاره کرده از جمله “خسرو بشارت، انور خضری، فرهاد سلیمی، کامران شیخه، مجاهد کورکور و رضا رسایی و …”

سعید ماسوری در ادامه نوشته است: «آنگاه که مأموران کشتار و اعدام هر روز یکی را از کنارت، برای اعدام با دستبند و زنجیر به انفرادی می‌برند و آخرین نگاهش بر تو قفل می‌شود و هیچ کاری از دستت برنمی‌آید…هر لحظه و پس از او حلق‌آویز و اعدام‌ شده‌ای و من تمام این یکسال را لحظه به لحظه با آنها اعدام شده‌ام.»

این زندانی سیاسی در پایان نامه‌اش ابراز امیدواری کرده که “شنا کردن در این دریای خون” در نهایت به “به ساحل آزادی و عدالت و برابری” برسد.

سعید ماسوری که اکنون ۵۸ سال دارد، در سال ۱۳۷۹ هنگام ورود به ایران در دزفول بازداشت شد. دادگاه او در اردیبهشت ۸۱ برگزار شد و تنها ۱۰ دقیقه طول کشید. او در این دادگاه به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” و “همکاری با سازمان مجاهدین خلق” به اعدام محکوم شد.

حکم مذکور در سال ۱۳۸۶ با یک درجه تخفیف به حبس ابد و تبعید به زندان رجایی شهر کرج کاهش یافت و این زندانی سیاسی در سال ۱۳۸۸ به این زندان تبعید شد. سعید ماسوری مرداد ماه امسال از زندان رجایی شهر به زندان قزلحصار منتقل شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا