حقوق بشر

شهریار؛ تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت کاوه امیری

کاوه امیری، مربی جودو و شهروند ساکن شهریار، علیرغم گذشت ۹ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر میبرد. بی خبری از وضعیت آقای امیری به افزایش نگرانی های خانواده وی منجر شده است.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “روز یکشنبه هفدهم دی ماه، آقای امیری از زندان تهران بزرگ خارج شده و به گفته مسئولین مربوطه، وی به بازداشتگاه پلیس امنیت شهریار منتقل شده است. اما پیگیری های خانواده کاوه از مراجع قضایی و امنیتی بی نتیجه بوده و این امر منجر به افزایش نگرانی بستگان و نزدیکان وی شده است. آقای امیری تاکنون هیچ تماس تلفنی با خانواده خود نداشته است.”

دوازدهم دی ماه، کاوه امیری از بابت پرونده جدید پس از حضور در دادگاه انقلاب شهریار بازداشت شد. وی نهایتا در تاریخ سیزدهم دی ماه، به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

آقای امیری در تاریخ نوزده شهریور ماه سال جاری، پس از حضور در پلیس امنیت در شهرستان شهریار بازداشت شد. وی نهایتا در تاریخ بیست و دوم شهریورماه، با تودیع وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

این مربی جودو اواخر مهرماه سال جاری، توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب شهرستان شهریار به ریاست قاضی برجسته از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام، به هشت ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شد. در نهایت این حکم اواسط آذرماه، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

کاوه امیری، سی و نه ساله، مربی جودو و شهروند ساکن شهرستان شهریار است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا