بین‌المللی

کامرون ایران را تهدید کرد!

وزیر امور خارجه انگلیس تجاوز نظامی این کشور علیه یمن را که با اعتراضات گسترده داخلی مواجه شده است، مشروع خواند و مدعی شد که این اقدام پیام غیر مستقیم به تهران بود.

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از همشهری آنلاین ؛ دیوید کامرون روز جمعه در گفت‌وگو با شبکه آمریکایی ان‌بی‌سی گفت:« وقتی به رغم اخطارهای پی‌درپی، حملات پی‌درپی رخ می‌دهد، اقدام نظامی ضروری است. به‌نظرم حمله ما متناسب، قانونی و کاملاً درست بود و این اقدام پیام بسیار روشنی به حوثی‌ها و همچنین به ایران ارسال می‌کند.»

وزیر خارجه انگلیس در تداوم سیاست‌های جنگ طلبانه این کشور، احتمال حملات هوایی بیشتر به مواضع ارتش ملی یمن را رد نکرد و مدعی شد: «ما هر کاری را که لازم است برای محافظت از کشتی‌های خود انجام خواهیم داد.»

وی با بیان اینکه هشدار غرب درباره تداوم حملات ارتش یمن علیه کشتی‌ها در دریای سرخ کارساز نبود، افزود: «تعداد حملات در حال افزایش بود. این اقدام در پاسخ به آن (حملات ارتش یمن در دریای سرخ) صورت گرفت که ما فقط هشدار نمی‌دهیم، بلکه عواقبی نیز وجود دارد.»

ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی اسرائیلی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

آمریکا و انگلیس بامداد امروز (جمعه) در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حملات به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند. ارتش ملی یمن هم در پاسخ به تجاوز هوایی دو کشور، یک هدف متعلق به ایالات متحده در دریای سرخ را هدف قرار داد.

این درحالیست که فعالان سیاسی و ضد جنگ در انگلیس ضمن انتقاد از اقدام نظامی این کشور، نسبت به پیامدهای گسترش درگیری‌ها در کل منطقه هشدار می‌دهند. مخالفان جنگ قصد دارند تا فردا (شنبه) در تداوم اعتراض به کشتار غیرنظامیان در غزه و محکومیت تجاوز نظامی به یمن، در لندن تظاهرات کنند.

 

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا