اخبار

بحران روی بحران در رژیم “ولایی”

 

‌مهدی نصیری از ریزشی های رسانه ای به دیدارنیوز گفته: خامنه ای  گفتند که انتخابات باشد تا منجر به دیکتاتوری نشود! مگر الآن دموکراسی هستیم مگر نظام جمهوری اسلامی دموکراتیک است مفهوم دیکتاتوری چیست؟ این‌که همه قدرتها و اختیارات در یک فرد، یک فرد حتی نهاد نیست در یک فرد جمع است یکسری از سرداران سپاه نمی‌دانم ۷۰ سردار چقدر در مجلس قبلی وارد کردند لابد این دفعه می‌خواهند ۱۴۰ سردار وارد کنند این انتخابات است؟ این دموکراسی است؟[ یا همان دیکتاتوری مطلق] ؟….

او در مورد مجلس خبرگان رهبری هم گفت: اصل ولایت مطلقه فقیه یعنی حاکمیت[ فردی] و  قدرتی [ مطلقه]، مطلقه هیچ چیز او را قید نمی‌تواند بزند هیچ چیزی نه مجلس شورای اسلامی نه مجلس خبرگان نه شورای نگهبان نه مجمع تشخیص مصلحت.. یک اشاره‌ ای هست به مجلس خبرگان در قانون اساسی برای نظارت؛ این مجلس جرأت دارد نظارت کند کدام نظارت را کرده مجلس سالی دوبار یک هزینه هنگفتی می‌کنند می‌آیند اینجا تجدید بیعت می‌کنند با [خامنه ای]… (فیلم زیر)

کمتر از دو ماه دیگر به انتخابات نمایشی در جمهوری اسلامی  باقی مانده است. انتخاباتی که تبدیل به کابوسی برای عوامل او شده و آنها به بیان های مختلف وحشت شان را از نزدیکی آن بازگو می‌کنند. در لابلای صحبت‌های مختلف این جماعت دیده می‌شود که به‌ دو دلیل عمده یعنی تداوم اعتراض های سراسری ۱۴۰۱ و استمرار بحران ها و ابر بحران های لاینحل نظام، انتخابات اسفندماه امسال «صد چندان» برای حاکمیت آنها مهم و حیاتی شده است.

پاسدار دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان در این باره گفته:” هر سال انتخابات ما مهم بوده انتخابات امسال به‌شدت اهمیتش صد چندان است به جهت این‌که دشمن به‌هرحال یک مدت زیادی تلاش کرد یک امیدهایی گرفت با توجه به اتفاق‌هایی که پارسال افتاد امید را به این گرفت که فاصله بین مردم و حاکمیت زیاد باشد چون ما مسائل مشکلات به‌هرحال نارسایی‌هایی هم داریم.”
ادامه و وسعت گیری سیاست های ضد مردمی در جمهوری اسلامی ایران و سیاست های مداخله جویانه و جنگ افروزانه کشورهای امپریالیستی و متحدان ارتجاعی آنان در منطقه نگرانی عمیقی در در بین مردم ستم دیده ما ایجاد کرده است. اوضاع منطقه و بالا گرفتن تنش‌ها و خطر گسترش درگیری‌های نظامی در خاور میانه هشداری است که از سوی نیروهای مترقی و حزب های سیاسی با تجارب مبارزات نزدیک به یک قرن داده می شود! ب
اید اهمیت این هشدارها را فهمید و درک کرد. کشانده شدن ایران، لبنان، سوریه، و یمن به درگیری نظامی ، برای منطقه و مردم این کشورها فاجعه‌ای است بزرگ، باید به‌شدت از آن پرهیز کرد. دولت نژادپرست و جنایت‌کار اسرائیل و همراهان و همکاران امپریالیستی‌اش در آمریکا ، انگلیس و اروپا که خواهان ادامه و گسترش جنگ در منطقه که نشان از سیاست ضد انسانی و تحمیل بی‌چون‌وچرای هژمونی‌شان در این منطقه دارد. با هوشیاری لازم باید با این توطئه‌ها و سیاست ضد انسان مقابله کرد!

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا