زحمتکشان

چند خبر از زحمتکشان؛ اعتراض کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آقاجاری

اعتراض کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آقاجاری همچنان به محدودیت‌های مزد و حقوق.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری برای چندمین بار به شرایط مزد و حقوقی خود اعتراض کردند؛ این کارکنان خواستار حذف محدودیت‌های حقوقی برای کارکنان رسمی نفت هستند.

یکی از کارکنان بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، در ارتباط با مطالبات صنفی این گروه از کارگران رسمی کشور به چند مورد اصلی اشاره کرد: «حذف کامل سقف‌ حقوق، حذف محدودیت حق‌ سنوات بازنشستگی، عودت کسورات مازاد مالیات، اجرای کامل ماده۱۰ و پرداخت بک-پی و در نهایت، عدم ادغام و دست‌درازی به صندوق بازنشستگی کارکنان».

او افزود: بایستی محدودیت‌های مزدی برای کارکنان رسمی نفت به خصوص کارکنان بهره‌بردار و سکوهای نفتی که در شرایط طاقت‌فرسا مشغول به کار هستند، برچیده شود.

اعتراض کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری

مصدومیت ۷ کارگر در انفجار «کوشا نوین پارس» در ساوه/ حال دو مصدوم وخیم است

وقوع حادثه در کارخانه «صنایع فلزی کوشا نوین پارس» در شهرک صنعتی مامونیه ساوه، منجر به مصدومیت ۷ کارگر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در پی وقوع حادثه‌ای که در کارخانه صنایع فلزی کوشا نوین پارس در شهرک صنعتی مامونیه ساوه واقع در استان مرکزی اتفاق افتاد، ۷ کارگر دچار سوختگی شدند.

براساس آخرین اخبار، حال دو نفر از مصدومان وخیم‌ است و هم اکنون دربیمارستان مدرس ساوه بستری هستند.

به گفته یک منبع کارگری، ترکیدن دستگاه پاتیل ذوب منجر به بروز حادثه در کارخانه «صنایع فلزی کوشا نوین پارس» شده است.

مصدومیت ۷ کارگر در انفجار «کوشا نوین پارس» در ساوه/ حال دو مصدوم وخیم است

 

طرح مطالباتِ بازنشستگان اهواز/ مستمری‌ها به اندازه خط فقر افزایش یابد

شماری از بازنشستگان کارگری اهواز با حضور در سازمان تامین اجتماعی به طرح خواسته‌های قانونی خود پرداختند.

یکی از بازنشستگان کارگری اهواز که روز گذشته (بیست و چهارم‌دی ماه) در تجمع صنفی شرکت کرده است، در تماس با خبرنگار ایلنا از مراجعه نمایندگان بازنشستگان به اداره تامین اجتماعی این شهر خبر داد.

به گفته این بازنشسته، نمایندگان بازنشستگان اهواز با حضور در سالن اجتماعات تامین اجتماعی، با مدیران این اداره گفتگو و مطالبات خود را مطرح کردند.

این بازنشسته افزود: ما تاکید کردیم که افزایش ۲۰ یا ۳۰ درصدی مستمری‌ها نمی‌تواند مشکلات معیشتی کارگران بازنشسته را برطرف کند؛ بایستی مستمری‌ها به اندازه خط فقر افزایش یابد؛ اکنون حقوق ما ۸ یا ۹ میلیون تومان است اما هزینه‌های زندگی بیش از ۲۰ میلیون!

طرح مطالباتِ بازنشستگان اهواز/ مستمری‌ها به اندازه خط فقر افزایش یابد

افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی/ یک فعال صنفی پرستاران: برای زحمتکش‌ترین نیروها بودجه ندارند

افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی برای سال آینده تصویب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز گذشته شورای عالی بیمه سلامت با حضور همه اعضا از جمله وزیر بهداشت، معاون درمان وزارت بهداشت، نمایندگان بیمه‌ها، سازمان برنامه، سازمان اداری استخدامی و سازمان نظام پزشکی برگزار شد؛ این شورا افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی را برای سال آینده تصویب کرد.

 این مصوبه باید در دولت تایید و برای اجرا ابلاغ شود. به این ترتیب، در سال آینده درآمد پزشکان از محل تعرفه‌ها، حدوداً یک و نیم برابر خواهد شد.

محمدزاده فعال صنفی پرستاران، با بیان اینکه «همیشه برای زحمتکش‌ترین‌ها و آن‌هایی که کار اصلی را انجام می‌دهند، پول و بودجه در بساط نیست»؛ از تصمیم جدید شورای عالی سلامت انتقاد کرد.

به گفته وی، اعتبار تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید بیش از چهار یا پنج برابر افزایش یابد تا عادلانه شود وقتی این پول را اختصاص نمی‌دهند چطور درآمد پزشکان را یک‌و نیم برابر می‌کنند؟!

محمدزاده، تبعیض آشکار در نظام درمان کشور را نشانه‌ی بی‌عدالتی محض می‌داند و می‌گوید: هیچ کجای دنیا فاصله درآمد پزشکان و پرستاران این اندازه نیست؛ با این حال بازهم به این فاصله می‌افزایند!

او در پایان افزود: یک ماه تعرفه‌گذاری پرستاران یک میلیون تومان هم نمی‌شود آن وقت بازهم تعرفه پزشکان را بالا می‌برند!

افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی/ یک فعال صنفی پرستاران: برای زحمتکش‌ترین نیروها بودجه ندارند

جزئیات تازه‌ای از حادثه انفجار در کارخانه «آرمان صنعت پویش کیمیا»

حادثه صبح روز یک‌شنبه (۲۴دی ماه) کارخانه «آرمان صنعت» واقع در شهرک صنعتی ایوانکی گرمسار منجر به مرگ دو کارگر و مصدومیت ۳ کارگر دیگر شد.

یک منبع کارگری درباره جزئیات بیشتری از حادثه کارخانه محصولات شیمیایی در شهرک صنعتی ایوانکی گرمسار واقع در استان سمنان به خبرنگار ایلنا گفت: حادثه در کارخانه «آرمان صنعت پویش کیمیا» رخ داده که در مورد تعداد کارگران حادثه دیده و محل وقوع حادثه اطلاع‌رسانی درستی نشده بود.

او با بیان اینکه در این واقعه ۲ کارگر جان باخته و ۳ نفر دیگر دچار مصدومیت شده‌اند که در اخبار اولیه تعداد کارگران مصدوم یک نفر اعلام شد، در تشریح علت حادثه گفت: هرچند دلیل اصلی وقوع حادثه از سوی کارشناسان در حال بررسی است اما طبق گزارش‌های اولیه، این حادثه در نتیجه انفجار مخزن مواد شیمیایی رخ داده است.

به گفته وی؛ یکی از جانباختگان حادثه کارخانه آرمان صنعت پویش کیمیا «دکتر فرامرز هرمزی» استاد گروه مهندسی شیمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان و در واقع یکی از دانشمند مطرح و محقق در سطح بین‌الملل است.

او درباره وضعیت مصدومان حادثه نیز گفت: در حال حاضر یکی از مصدومان این واقعه در بیمارستان بستری است و دو مصدوم دیگر با درمان سرپایی روزگذشته مرخص شده‌اند.

او با بیان اینکه شمار حوادث کارگری در واحد‌های مستقر در سمنان افزایش یافته است بنابراین باید بازرسی اداره کار از واحدهای صنعتی مستقر در سمنان با جدید دنبال شود، گفت: در حادثه دیگر که روز گذشته (۲۴ دی ماه) در کارخانه نساجی کویر واقع در شهرک صنعتی سمنان اتفاق افتاد، ۲ کارگر بر اثر گازگرفتگی در واحد تصفیه خانه جان خود را از دست داده و دو نفر دیگر به همراه یک آتش نشان مصدوم شدند. همچنین نهم دی ماه در حادثه انفجار کوره در یک واحد صنعتی در گرمسار شش کارگر دچار سوختگی شدند که دو نفر از آن‌ها با سوختگی نسبتاً شدید همچنان در بیمارستان بستری هستند.

واحد صنعتی آرمان صنعت پویش کیمیا در زمینی به مساحت حدود ۳ هزار مترمربع در شهرک صنعتی ایوانکی مستقر است. این واحد تولیدکننده انواع کاتالیست برای ۱۵ نفر ایجاد اشتغال کرده است.

جزئیات تازه‌ای از حادثه انفجار در کارخانه «آرمان صنعت پویش کیمیا»

درخواست بازگشت به کار کارگران اخراجی شرکت رعد تبریز در نوبتِ رسیدگی/ شرکت نه مشکلِ مالی دارد، نه مشکلِ تامینِ قطعات! هدف کارفرما بستن شرکت است

شرکت رعد تبریز، یک شرکت خدمات حمل و نقل ریلی درون شهری (مترو) است که مسئولیت آن بهره‌برداری از مجموعه متروی شهر تبریز بوده است اما هم‌اکنون طی یکسال و نیم گذشته فعالیت آن متوقف شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران اخراجی دارای قرارداد دائمی شرکت بهره‌برداری مترو تبریز (رعد) پیگیر مسئله بازگشت به کار خود هستند. این درحالی است که این شرکت از سال گذشته به دلیل ایراد فنی واگن‌های متروی درحال بهره‌برداری، فعالیت خود را متوقف و کارگران خود را اعم از قراردادی و رسمی اخراج کرده است.

شرکت رعد تبریز، یک شرکت خدمات حمل و نقل ریلی درون شهری (مترو) است که مسئولیت آن بهره‌برداری از مجموعه متروی شهر تبریز است که هم‌اکنون طی یکسال و نیم گذشته فعالیت آن متوقف شده.

از آنجا که اغلب نیروهای اخراجی این مجموعه دارای قرارداد دائم بوده‌اند، در پیگیری حقوق خود، آنها به دنبال صدور حکم بازگشت به کار خویش هستند تا باوجود عدم فعالیت شرکت، به کار خود ادامه دهند.

مصطفی باقری (عضو کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران) در رابطه با پرونده کارگران این مجموعه گفت: کارفرمای شرکت رعد به این بهانه که بدلیل فرسودگی واگن‌های قطار از جانب شرکت رجا برای ما اخطار آمده و این واگن‌ها قابل بهره‌برداری نیست، شرکت را تعطیل کرده است. در صورتی که ما معتقدیم بنابر تجربه امکان بازسازی واگن‌ها در کشور وجود دارد.

وی افزود: اکنون ۹۰ نفر از پرسنل قرارداد دائم این مجموعه که توسط شرکت به این بهانه که فعالیت تعطیل است، اخراج شده‌اند. این افراد شکایت خود را به ادارات کار بردند و درحال پیگیری هستند تا حداقل رقمی بابت اخراج خویش از کارفرما بگیرند. اما کارفرما با شکایت دو ماه قبلِ خود به دیوان عدالت اداری، با پیش کشیدنِ بحث تحریم امید دارد که بتواند رای موردنظر خود را به دست آورده و شرکت را تعطیل کند.

باقری تصریح کرد: البته مدیریت شرکت از یک طرف اعلام ورشکستگی و انحلال خود در اداره ثبت شرکت‌ها را انجام نداده و راضی به این اقدام نیست تا نیروهای آن تعیین تکلیف شوند و از طرف دیگر از نظر اداری هنوز فعال و درحال ارائه درخواست و حتی اخذ وام است. دیوان عدالت اداری نیز کار را به کارشناس سپرده است تا کارشناس اداره کار بتواند صحت و سقم ادعاها را اثبات کند. کارگران نیز در مقابل از فعالان کارگری در شورای اسلامی کار درخواست راهنمایی کرده‌اند.

یکی از کارگران شرکت رعد تبریز نیز در این رابطه توضیح داد: ما از نیروهای قرارداد دائمی شرکت رعد تبریز هستیم که از سال ۱۳۸۵ با بهره‌برداری از پروژه متروی شهر تبریز فعال بودیم. اما از مهرماه ۱۴۰۱ ما اخراج شدیم. علت اخراج نیز این بوده که راه‌آهن از شرکت خواسته تا واگن‌های فرسوده جایگزین یا بازسازی شود؛ با این حال شرکت چنین نکرده و به جای آن، فعالیت را تعطیل کرده است.

وی افزود: دوستان در شوراهای اسلامی کار به ما خبر دادند که مدیر شرکت البته در نهایت موفق به اخذ وام لازم برای بازسازی و بهسازی واگن‌ها شده است. ما خبر داریم که مدیرعامل قبلا نیز برای همین منظور وام گرفته اما مبلغ وام را در امور دیگری بیرون از سیستم ریلی مصرف کرده است. به همین دلیل ما به ادارات کار شکایت کردیم که به دلیل قرارداد دائم ما رای بازگشت به کار صادر کرد.

این کارگر شرکت رعد تصریح کرد: باوجود شکایت ما، و رای صادر شده، کارفرما به دیوان عدالت اداری شکایت کرده و موقتاً رای بازگشت با کار را نقض کرده و کار به کارشناسان اداره کار ارجاع شده است. در رای دیوان بحث «نقص در تحقیقات» مطرح شده و خواسته شده تا کارشناسان امر تحقیقات درمورد این پرونده را تکمیل کنند. در واقع دیوان خواسته تا بازرسی برای کارشناسی در این فقره ارسال شود تا موارد ادعایی کارفرما مثل تحریم بودن قطعات واگن، عدم وجود مشابه داخلی قطعات در داخل کشور و نبود شرایط مالی برای شرکت و.. راستی‌آزمایی شود.

وی تاکید کرد: دیوان نظر داده است که کارشناس دادگستری در ارائه گزارش شرکت کند و مشخص سازد که آیا مشابه قطعات لازم در داخل کشور تولید نشده و امکان تهیه آن نیز فراهم نیست؟ و آیا صورت‌های مالی به گونه‌ای است که نشان دهد شرکت از نظر مالی دچار مشکل جدی بوده و برای این کار نیز کارشناسی برای بررسی صورت‌های مالی شرکت معین شده است.

این کارگر اخراجی ادامه داد: ما هم در زمینه بحث صورت‌های مالی و توان اقتصادی شرکت معتقدیم که رعد توان مالی دارد و حتی در خارج شرکت سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای توسط کارفرما صورت گرفته و هم در زمینه تامین قطعات و بازسازی واگن‌ها می‌دانیم که تقریبا همه شرکت‌های بهره‌برداری از قطار و مترو اعم از خصوصی و دولتی تاکنون توانسته‌اند با همین شرایط اقتصادی و تحریمی از داخل و خارج واگن‌های خود را بازسازی و بهسازی کنند.

وی در پایان اشاره کرد: کارفرما برای بحث بررسی کارشناسی، هزینه لازم را (به دلیل اینکه طرفیت شکایت به دیوان با کارفرماست) هنوز پرداخت نکرده و به خاطر همین تاکنون در رسیدگی تعلل ایجاد شده است. ما نیز در این رابطه اعتراضی ارسال کردیم تا بیان کنیم که یک کارشناس واحد نمی‌تواند هم مسئله ریلی و فنی را رسیدگی کند و هم بعد حقوقی و مالی شرکت را ارزیابی کند و به همین خاطر منتظر رسیدگی صحیح به این پرونده هستیم.

درخواست بازگشت به کار کارگران اخراجی شرکت رعد تبریز در نوبتِ رسیدگی/ شرکت نه مشکلِ مالی دارد، نه مشکلِ تامینِ قطعات!

بانک سیتی گروپ ۶۰ هزار کارمند را اخراج می‌کند

اخراج گسترده کارمندان بانک سیتی گروپ پس از آن صورت می‌گیرد که این مجموعه در معاملات مالی خود دچار زیان خالص ۱.۸ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۳ شد.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه سی. ان. ان آمریکا، مارک میسون مدیرعامل بانک بزرگ سیتی گروپ آمریکا روز شنبه اعلام کرد: بزودی مجموعه بانک سیتی گروپ ۲۰ هزار کارمند خود را در داخل و ۴۰ هزار نفر دیگر در شعبات خارجی خود طی سال ۲۰۲۴ اخراج خواهد کرد.

تعدیل گسترده نیروی این بانک پس از آن صورت می‌گیرد که این مجموعه بانکی (سیتی گروپ) در معاملات مالی خود دچار زیان خالص ۱.۸ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۳ شد. این بانک بدترین وضعیت مالی را طی دو دهه گذشته از سر گذرانده است.

بانک سیتی گروپ آمریکا انتظار دارد که کاهش تعداد کارمندان بانک ۲.۵ میلیارد دلار در بلندمدت برای شرکت آورده داشته و جبران زیان انباشته ایجاد کند.

این بانک همچنین از بابت بانک‌های منطقه‌ای خود در آمریکای جنوبی آسیب مالی دیده است که به دنبال جبران آن خواهد بود.

اخراج‌های سراسری بخشی از تلاش چندین‌ساله مدیرعامل سیتی گروپ برای کاهش تشریفات اداری و افزایش سودهای آتی است. 

کارکنان این بانک در مقابل معتقد هستند که وضعیت مالی بانک خوب است و مشکل بانک به خاطر عملیات پرریسک مالی است که در سال‌های گذشته انجام داده و پیش از این زیان نیز، بانک برای افزایش سود، به دنبال تعدیل نیرو و اخراج گسترده بوده اما بهانه‌ای نداشته است. 

علاوه بر ۲۰ هزار کارمند آمریکایی این بانک، سیتی گروپ اعلام کرد که ۴۰ هزار کارمند را از واحد مکزیک و آمریکای مرکزی خود حذف خواهد کرد و تعداد کل کارکنان شرکت را از ۲۴۰ هزار نفر به حدود ۱۸۰ هزار نفر خواهد رساند.

این بانک اعلام کرد که انتظار دارد طی چند سال آینده تا ۱ میلیارد دلار به‌عنوان حقوق و پاداش پایان کار و هزینه‌های سازماندهی مجدد مربوط به بازسازی منابع انسانی خود بپردازد.

در جریان این وعده اخراج گسترده نیرو، سهام سیتی در معاملات کاهش یافته است.

بانک سیتی گروپ ۶۰ هزار کارمند را اخراج می‌کند

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا