جوانان

بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه بابل در محکومیت بازداشت محسن برزگر

جمعی از دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل با صدور بیانیه ای، بازداشت محسن برزگر، فعال دانشجویی این دانشگاه را محکوم کردند….

در بخشی از این بیانیه آمده است: دیروز آسمان جنبش دانشجویی دانشگاه نوشیروانی بابل سیاه شد. ستاره ی مظلوم این دانشگاه برای سپری کردن دوران محکومیت خود بازداشت گردید. محسن برزگر ورودی ۸۵، دبیر سابق فرهنگی انجمن اسلامی و عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت است که طی سال های گذشته برای وی از هیچ تعلیق، محرومیت و حبس دریغ نشده است.

در ادامه این دانشجویان از مسئولین مربوطه خواسته اند که با توجه به آیین نامه، «بدون کینه توزی» اجازه ی حضور محسن برزگر را در امتحانات پایان ترم دانشگاه بدهند.

محسن برزگر عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت و عضو ستاد دانشجوئی مهدی کروبی در بابل پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به مدت یک ماه در اداره اطلاعات شهرستان بابل بازداشت شد و از سوی دادگاه انقلاب شهرستان بابل به ۱۰ ماه حبس تعزیری و یک سال محرومیت از تحصیل محکوم شده بود.

وی پس از گذراندن نیمی از دوران محکومیت خود در تیرماه سال جاری با عفو مشروط آزاد شده بود.

وی بار دیگر در جریان برگزاری تجمع ۲۵ بهمن سال ۸۹ بازداشت و به حکم دادگاه انقلاب شهرستان بابل به ریاست قاضی باقریان به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

در ادامه متن کامل این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار سایت دانشجونیوز قرار گرفته، آمده است:

به نامخالق آزادی و برابری

در طی سالیان اخیر، همواره جنبش دانشجویی از مهمترین و تأثیر گزارترین جنبش ها در کشور ما بوده است که با تمام کژاندیشی های هشت سال گذشته امروز همچنان به راه خود که همانا آزادی، عدالت و برابری است، ادامه می دهد.

دیروز آسمان جنبش دانشجویی دانشگاه نوشیروانی بابل سیاه شد. ستاره ی مظلوم این دانشگاه برای سپری کردن دوران محکومیت خود بازداشت گردید. محسن برزگر ورودی ۸۵، دبیر سابق فرهنگی انجمن اسلامی و عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت است که طی سال های گذشته برای وی از هیچ تعلیق، محرومیت و حبس دریغ نشده است.

او در زیست سیاسی خویش همواره دیگران را به برابری و مساوات تشویق کرده و با وجود تمامی غرض ورزی های صورت گرفته بر علیه وی، هرگز چه در داخل و خارج دانشگاه قدم در غرض ورزی نگذاشت و همواره جانب انصاف را رعایت می نمود.

کما اینکه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، علی رغم تمام آنچه که بر وی رفته بود با تصمیم به شرکت در انتخابات به همگان ثابت کرد که وادی سیاست مکانی برای کینه توزی و انتقام گیری نیست.

محسن برزگر آخرین ترم را در دانشگاه صنعتی بابل با ۶ واحد گذراند که بازداشت و انتقال به زندان باعث شده است که اتمام دوران تحصیل وی در هاله ای از ابهام قرار گیرد و اگر نتواند در امتحانات پایان ترم شرکت کند از دانشگاه اخراج خواهد شد.

لازم به ذکر است که طبق بند آیین نامه، او این فرصت را خواهد داشت که طی دوران سپری شدن محکومیتش، در ایام امتخانات مرخصی بگیرد و در جلسه حضور پیدا کند. امیدواریم مسوولین بدون کینه توزی در سهل شدن این مسأله کمک کنند . . .

جمعی از فعالین دانشگاه نوشیروانی بابل

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا