حقوق بشرگوناگون

«اعتماد» مجرم شناخته شد

سخنگوی هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی گفت: در جلسه امروز دادگاه مطبوعات، مدیر مسئول روزنامه اعتماد  با اکثریت مطلق آراء مجرم شناخته شد.

به گزارش ایسنا، اکبر نصراللهی در این باره گفت: اتهام‌های‌ آقای بهروز بهزادی “نشر اکاذیب و  چاپ و انتشار اسناد رسمی و محرمانه” موضوع  بند ۷ ماده ۶ قانون مطبوعات در تاریخ ۵ آذر ۱۴۰۲  با تیتر “پشت پرده حجاب‌بان‌ها” بود که هیات‌منصفه پس از شنیدن دفاعیات متهم با اکثریت مطلق آراء در موضوع اتهام او  را مجرم دانست و نیز او  را با همین رای مستحق تخفیف ندانست.

وی افزود: قاضی کریمی گفت که صرف‌نظر از موضوع حجاب‌بان‌ها، چرا عین سندی را که “مهر خیلی محرمانه ” دارد  منتشر کرده‌اید؟  متهم پاسخ داد که  سند را از فضای مجازی گرفتیم  و متعاقب اظهارات وزیر کشور در مورد حجاب‌بان‌ها، آن را منتشر  کردیم ضمن اینکه محرمانه  و خیلی محرمانه ارسالی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها، شأنیت  خود را از دست داده اند.

نصراللهی ادامه داد: قاضی کریمی بعد از دفاعیات متهم  و توضیحات وکیل آقای بهزادی بار دیگر  با اشاره به اینکه موضوع  بررسی دادگاه، درست و غلط بودن اظهارات وزیر کشور و بخشنامه مذکور نیست، از وکیل متهم پرسید، چرا سند خیلی‌محرمانه بدون مجوز منتشر شد که وکیل پاسخ داد “ماهیت بخشنامه مذکور را محرمانه نمی‌دانیم” و  به جای پاسخگویی مدیر مسئول، مجلس باید وزیر کشور را به خاطر اظهاراتش استیضاح کند. درعین‌حال “من نمی‌گویم روزنامه مجاز به سند محرمانه است”.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا